Arsenal spasil kapitán Aubameyang, Schickův Leverkusen nedal gól

Fotbalisté Arsenalu ukázali velkou bojovnost, když zvládli otočit zápas Evropské ligy s Benficou Lisabon a po výhře 3:2 postupují dál. Postup si pohlídal také Ajax Amsterdam, který znovu vyhrál 2:1 nad vedoucím týmem francouzské ligy Lille. S Evropskou ligou se loučí Bayer Leverkusen, který po úvodní prohře s Bernem nedal v odvetě ani gól.

Arsenal šel brzy do vedení, v 21. minutě kapitán Londýňanů Aubameyang unikl za obranu hostů a vyběhnutého brankáře přestřelil. Když už se zdálo, že do kabin půjdou domácí s vedením 1:0, hosté udeřili.

V 43. minutě totiž Benfica kopala přímý volný kop z nebezpečné vzdálenosti. K míči se postavil Diogo Goncalves a zakroutil svou střelu mimo dosah brankáře Lena. Po prvním poločase tak platil stav 1:1.

Veledůležitý moment přišel v 61. minutě. Domácí hráči špatně komunikovali při dlouhém míči do jejich obrany a darovali Rafu Silvovi luxusní šanci, se kterou si Portugalec věděl rady.

Jelikož první zápas skončil 1:1, Arsenal v tuto chvíli musel dát na postup alespoň dvě branky. První krok učinil Kieran Tierney, který se uvolnil po dobré přihrávce Williana a srovnal na 2:2.

Arsenal se v závěru nedostal do žádného velkého souvislého tlaku, ale kýžené třetí branky přeci jen dosáhl. Saka poslal ideální centr do vápna, který si našel Pierre-Emerick Aubameyang a hlavou vstřelil postupový gól.