Fotbal

Kouč Slavie srovnal postup s výhrou Ledecké na olympiádě. Zázrak, říká

Trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský byl po zápase evidentně dojatý. Sám pak o úspěchu jeho týmu hovořil jako o sportovním zázraku, který přirovnal k senzační výhře lyžařky Ester Ledecké na olympiádě.

„Musím říct, že je to sportovní zázrak. Propast mezi anglickým a českým fotbalem je stále obrovská. Když vidíte to prostředí, tréninkový areál, možnosti ve všech aspektech, které tu jsou. A zároveň pak když dokážeme odehrát dva vyrovnané zápasy s Leicesterem, jsem šťastný za všechny lidi v klubu, jejich práce dává smysl," hovořil dojatě kouč Slavie.

Sešívaní se po trochu ospalém začátku rozjeli a jejich výkon gradoval ve druhém poločase, kdy na soupeře vlétli a vstřelili úvodní gól.


Související obsah

"Ze začátku jsme si potřebovali zvyknout na to rychlé hřiště. O poločase si pak sami hráči uvědomovali, že potřebujeme být aktivnější. Hlavně jsme se snažili hráče přesvědčit, že jsme Leicesteru za první půli sebrali dost sebevědomí, a že jsme pro ně velký soupeř," vysvětloval trenér Trpišovský, který v sobotu slaví 45. narozeniny.

Po výhře 2:0 tak Slavia slaví postup do osmifinále. Los dalšího kola Evropské ligy proběhne už dnes v pátek a koho by si přál sám trenér?
 

Související obsah"Byl bych šťastný, kdybychom se dostali zase do Anglie. Kdybych teď musel někoho vybrat, řeknu Manchester United kvůli Old Trafford. Druhou volbou pak je Glasgow Rangers, protože ve Skotsku jsem nikdy nebyl,"
dodává trenér sešívaných.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události