Fotbal

Šmicer je z losu nadšený. Hratelný tým, který trénuje jeho kamarád

Šmicer je z losu nadšený. Hratelný tým, který trénuje jeho kamarád
Zdroj: Profimedia

Slavia již zná svého soupeře pro osmifinále Evropské ligy, a bude jím skotský celek Rangers. Bývalý legendární hráč Slavie Vladimír Šmicer je z tohoto losu nadšený. Soupeřovy kvality uznává, ale v postup pražského celku věří.

Slavia mohla potkat kterýkoliv z patnácti týmů v osudí, a los jí nakonec určil lídra skotské ligy Rangers FC. "Jsem nadšený, že je to tým, který je hratelný, a navíc je trénuje Steven Gerrard, takže bude v Praze a zkusím se s ním potkat. Myslím si, že Slavia má šanci postoupit a o to mi šlo," zářil štěstím Vladimír Šmicer hned po losu.

Šmicer se právě se Stevenem Gerrardem zná z jejich společného působení v Liverpoolu. Spolu s ním dosáhl na výhru v Lize mistrů. Oba dva skórovali v památném finále v roce 2005, kdy Liverpool vyhrál proti AC Milán, přestože po prvním poločase prohrával 0:3.

Související obsah

Osmdesátinásobný český reprezentant toho s trenérem Rangers Stevenem Gerrardem zažil hodně, a tak ho ještě během pátku bude kontaktovat. "Samozřejmě ještě dnes mu zkusím napsat a budu se na něj těšit," prozradil legendární záložník s přezdívkou Štístko.

Související obsah

Zároveň si je Šmicer vědom kvalit příštího soupeře sešívaných. "Myslím, že Rangers jsou atraktivní soupeř, těžký soupeř, ale to je to, co kluci chtěli. Není to lehký soupeř, ale mají šanci, že půjdou dál," ocenil také kvality neporaženého celku letošní skotské ligy. Rangers jsou s bilancí 26-4-0 suverénně prvním týmem a na druhý Celtic mají náskok 18 bodů.
 

Slavia postoupila přes Leicester díky výhře v odvetě 2:0:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události