MMA

KSW 59: Olympijský medailista změří síly se Zabijákem z Ostrovů

KSW 59: Olympijský medailista změří síly se Zabijákem z Ostrovů
Polský zápasník Damian Janikowski | Zdroj: Profimedia

Na kartu blížícího se galavečeru KSW 59 přibyl nový duel. 20. března si to ve střední váze rozdá Jason Radcliffe s olympijským medailistou Damianem Janikowskim.

Zápasová karta blížícího se MMA turnaje v polské Lodži se rychle plní. Během týdne přibylo několik nových duelů a sérii nyní doplnila bitva Janikowski vs. Radcliffe.

Janikowski (5-3) se v bojových sportech pohybuje celý život. Od útleho věku se věnoval řecko-římskému zápasu, ve kterém patřil mezi světovou extratřídu. V roce 2011 získal stříbrnou medaili na světovém šampionátu a rok později do sbírky přidal bronz z Olympijských her v Londýně.

Zdroj: Profimedia


V roce 2017 se rozhodl své zápasové dovednosti zúročit v kleci a jakožto polský bijec si pochopitelně vybral KSW. Naposledy změřil síly se švédským ranařem Gustafssonem (6-1), kterému uštědřil první porážku v kariéře.Nyní ho vyzve zkušenější Radciffe (16-7). Ten má za sebou zápasy v Cage Warriors i Bellatoru. Jeho styl vychází z thajského boxu a už od začátku je v kleci hodně aktivní. Na kontě má už 12 výher do prvních dvou minut zápasu, a i díky tomu si vysložil přezdívku Zabiják. 


A v pátek 26. února večer přibyl další duel. V bitvě postojářů se představí ranař Savo Lazič (10-5) z Černé Hory. Tomu se postaví Sebastian Rajewski (9-6). Ten tak na KSW 59 půjde ve stopách svého staršího bratra Lukasze Rajewskiho, jehož duel byl oznámen dříve.Oznámené duely na KSW 59:

Serigne Ousmane Dia vs. Mariusz Pudzianowski – nad 120 kg

Antun Račič vs. Sebastian Przybysz  – o titul bantamové váhy

Damian Janikowski vs. Jason Radcliffe - střední váha

Krystian Kaszubowski vs. Michal Pietrzak – velterová váha

Mateusz Legierski vs. Lukasz Rajewski – lehká váha

Michal Wlodarek vs. Darko Stošič - těžká váha

Sebastian Rajewski vs. Savo Lazič.

Související obsahKSW 59: Fight Code můžete živě sledovat 20. března na platformě Voyo, kde si prozatím můžete vychutnat záznam minulého galavečeru. Tomu se také věnovala reportáž níže:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události