Hokej

Jaškin přidal v posledním zápase gól, a vylepšil tak český rekord KHL

Jaškin přidal v posledním zápase gól, a vylepšil tak český rekord KHL
Dmitrij Jaškin | Zdroj: Profimedia

Český hokejový útočník Dmitrij Jaškin si připsal gól i v posledním zápase základní části KHL, čímž vylepšil český střelecký rekord soutěže.

Kontinentální hokejová liga v sobotu zakočila svou základní část šedesátým kolem. Dynamo Moskva se v něm vydalo do Mytišči, kde hraje své domácí zápasy Kunlun.

Domácí už neměli šanci dostat se z posledního místa Východní konference, zatímco Moskva chtěla ladit formu před play-off. Konečný výsledek 1:5 tedy asi nikoho nepřekvapil.

Vcelku bezvýznamný zápas tak okořenil především gól Dmitrije Jaškina. Český útočník skóroval za rozhodnutého stavu 4:1 pro Dynamo, což vývoj utkání nijak nezměnilo, ale změnil se tím nový český rekord.

Jaškin totiž už před pár dny dosáhl na největší počet vstřelených branek českým hokejistou v základní části KHL a nyní tento rekord ještě vylepšil.

Související obsah

Nový český rekord KHL je tedy 38 branek. Jaškinovi to s obrovským náskokem stačilo také na titul nejlepšího střelce ligy. Na druhého Fina Hartikainena totiž získal náskok těžko uvěřitelných deset gólů!

Dynamo Moskva půjde do play-off z třetího místa Západní konference a s šesti výhrami v řadě. Nejlepší bylo v základní části moskevské CSKA.

V listopadu se byl na Jaškina v KHL podívat i Alexandr Ovečkin se svým synem:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události