Ragby

Angličané dostali kuriózní pětku, Farrell dosáhl na historickou metu

Třetí kolo ragbyového Six Nations zatím nabídlo pouze dvě utkání, duel Francie se Skotskem byl totiž kvůli koronaviru odložen. Irové získali svou první výhru, když si bez větších potíží poradili s Itálií. Wales přehrál Anglii a pomohlo mu k tomu i jedno kuriózní položení, když se Angličané po přerušení nestačili vrátit do hry.

Irsko mělo po dvou zápasech pouze dva body bez výhry, ale proti Itálii už naplno ukázalo své kvality. V prvním poločase skórovali pětkou Ringrose, Keenan a Connors, Sexton přidal 12 bodů úspěšnými kopy a Irové vedli 27:10.

V druhém poločase zajistil extra bod do tabulky za čtvrté položení Standers. Italové se po přestávce nezmohli na žádné skórování, a tak Irsko vyhrálo po dalších dvou pětkách 48:10.

Druhé utkání bylo divácky atraktivnější nejen díky samotným týmům, ale také díky vyrovnanější hře. O první pětku se postaral Josh Adams. Velšané zahrávali trestný kop a Angličané čekali kop na branku, jenže Biggar překvapivě rozehrál na Adamse, který míč zachytil a zaznamenal první položení zápasu.

Kuriózní položení začíná v čase 2:00:

Angličané ještě reklamovali, že rozhočí jim po přerušení hry nedal dostatek času na zformování, při skórování byli na hřišti stále přítomni nosiči vody, ale reklamace neuspěly a Wales se dostal do trháku.

Poločasové vedení Velšané v druhé půli navýšili dalšími dvěma pětkami a třemi trestnými brankami, zatímco Anglie zaznamenala jen deset bodů. Wales si po výhře 40:24 odnesl všech pět možných bodů, zatímco Anglie nezískala do tabulky ani bod.

Jediný z Angličanů, kdo mohl mít alespoň malý důvod k radosti, byl Owen Farrell. 29letý ragbysta totiž dosáhl hranice 1000 bodů za anglickou reprezentaci. Stal se druhým v historii, před ním této mety dosáhla pouze legendární útokovka Jonny Wilkinson. Ten nasbíral za 91 zápasů 1179 bodů.

Wales si v předchozích zápasech poradil s Irskem a Skotskem, a tak získal Triple Crown Trophy, kterou získá ostrovní tým, jenž během Six Nations porazí zbylé tři ostrovní konkurenty.

Výsledky třetího kola Six Nations:

Itálie - Irsko 10:48

Wales - Anglie 40:24

Francie - Skotsko - odloženo

Před týdnem ještě Francie mohla hrát a takto skórovala úvodní pětku zápasu s Irskem: