Lyžování

Následky nedělních pádů: Obě lyžařky mají zlomenou nohu

Nedělní závod žen v superobřím slalomu ukončil sezonu dvěma lyžařkám. Kajsa Vickhoff Lieová i Rosina Schneebergerová musely být po svých pádech odvezeny vrtulníkem do nemocnice. Obě utrpěly zlomeninu a Schneebergerová už má za sebou úspěšnou operaci.

K prvnímu děsivému pádu došlo při jizdě norské lyžařky Kajsy Vickhoff Lieové. 22letá závodnice se zastavila až o ochranný plot a poté se ozývaly hrůzu nahánějící výkřiky talentované lyžařky.

"Obavy, že si Kajsa vážně poranila koleno se nepotvrdily. Jde jen o menší zlomeninu, vazy nejsou poškozené. Za půl roku by mohla opět začít trénovat," uvedla agentura DPA slova norského týmového doktora Marca Jacoba Strausse.

Takhle při super-G ve Val di Fassa spadla Kajsa Vickhoff Lieová:

Drsný pád potkal i Rosinu Schneebergerovou. Rakušanka se zasekla o čtvrtou branku a poté dlouho bezvládně klouzala, dokud nenarazila do ochranného plotu. I ona vyděsila přítomné svým sténáním.

Není divu. 27letá závodnice utrpěla zlomeninu holenní i lýtkové kosti. Schneebergerová už má za sebou úspěšnou operaci, při které jí byla do nohy voperována kovová tyč.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události