Hokej

Průšvih bývalé hvězdy NHL! Slavný útočník řídil pod vlivem alkoholu

Průšvih bývalé hvězdy NHL! Slavný útočník řídil pod vlivem alkoholu
Zdroj: Profimedia

Bývalá hvězda NHL a zároveň kontroverzní postava Todd Bertuzzi má další průšvih. Policie v Michiganu Bertuzziho v sobotu zadržela když řídil automobil pod vlivem alkoholu. Pro bývalého útočníka to není první problém se zákonem.

Podle webu TMZ.com dostala michiganská policie v sobotu hlášení, že se po ulicích jedno auto podezřele motá. Když strážci zákona přijeli na místo, automobil projel na červenou, takže policie řidiče ihned zastavila.

Tím byl Todd Bertuzzi, bývalý útočník New Yorku Islanders, Vancouveru Canucks či Detroitu Red Wings. Bertuzzi odmítl podstoupit dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, ale policisté podle jeho chování usoudili, že není střízlivý, a tak musel slavný hokejista na krevní testy, jejichž výsledky nejsou známy.

Pro Bertuzziho to není poprvé, kdy má problémy se zákonem. Nechvalně se proslavil v roce 2004, když chtěl pomstít úder loktem na svého spoluhráče a zezadu udeřil Stevena Moorea do hlavy. Moore poté dopadl hlavou na led a zlomil si tři obratle. Tento incident mu ukončil kariéru.

Související obsah

Bertuzzi tehdy dostal trest na zbytek sezony a také na celou další sezonu. Soud mu také nařídil 80 hodin veřejně prospěšných prací za ublížení na zdraví. Po roční pauze odehrál Bertuzzi ještě deset dalších sezon. Celkem odehrál v NHL 1159 zápasů a získal v nich 770 bodů. Reprezentoval také Kanadu na mistrovstvích světa i olympijských hrách.

Bertuzzi hrál šest sezon v Detroitu, kterému se momentálně nedaří. Frustraci si v posledním zápase vybil brankář Greiss na své hokejce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události