MMA

Hvězdný Čimajev kvůli covidu končí kariéru. Šéf UFC to vidí jinak

Hvězdný Čimajev kvůli covidu končí kariéru. Šéf UFC to vidí jinak
Chamzat Čimajev a Dana White | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Khamzat Chimaev

Neporažený Chamzat Čimajev šokoval svět MMA. Po únavném boji s následky nemoci covid-19 se rozhodl ukončit kariéru. Šéf UFC rychle reagoval.

Čečenský vlk do UFC vstoupil v červenci během první štace na Zápasnickém ostrově. V rekordním rozmezí deseti dnů si připsal dvě vítězství a třetí přidal v září. Vysloužil si ocenění nováčka roku a začalo se o něm mluvit jako o další velké hvězdě.K překvapení všech však neporažený zápasník oznámil konec kariéry. “Chci všem poděkovat za jejich podporu na sportovní cestě. Myslím, že jsem skončil. Ano, vím, že jsem nezískal pás šampiona, ale to není to nejdůležitější vítězství v životě. Možná vás to naštve, ale mé srdce a tělo si o to říká,“ vzkázal 26letý bojovník na sociálních sítích.V závěru úspěšného roku se Čimajev (9-0) nakazil covidem-19. Onemocnění překonal, ale virus jeho tělo negativně poznamenal. Zápasník se od prosince potýká s dýchacími problémy, vyčerpáním, s dalšími nežádoucími následky a několikrát musel být znovu hospitalizovaný. Podle jeho manažera dokonce v jednu chvíli myslel, že zemře.
 

UFC podalo vycházející hvězdě pomocnou ruku a transportovalo ji do Las Vegas pod speciální dohled. “Doktoři mu zde naordinovali prednisone, což je fakt přísný steroid. On měl být v klidu a odpočívat, místo toho šel na trénink,“ pronesl šéf UFC pro MMA Junkie při reakci na nečekané vyjádření.

Zdroj: Profimedia

A pokračoval: “On by neměl trénovat, ale ten kluk je prostě divoch. Chce zápasit snad každý víkend a teď nemůže ani trénovat. Emoce ho dostaly a napsal, co napsal. Ale on rozhodně nekončí.“

Související obsah

Před onemocněním měl Čimajev zápasit s Leonem Edwardsem. Po sérii odložení se jejich duel přesunul na červnový termín. Zda k zápasu dojde, ukáží až následující týdny.


Mezi 10 nejlepšími UFC nováčky roku 2020 byl i český ranař Jiří Procházka. Podívejte se na jeho zábavnou reakci:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události