MMA

Bitva dvou šampionů: Procházka má o vítězi jasno, je nebezpečnější

Nebezpečně rychle se blíží UFC 259 a střetnutí dvou šampionů Israele Adesanyi a Jana Blachowicze o titul polotěžké váhy. Podívejte se, jak zápas ve své kategorii vidí Jiří Procházka, komu fandí a i s kým by se sám chtěl utkat.

Když se pomine vysoce nepravděpodobná remíza, nabízí se pouze dva scénáře. Buď to si šampion váhovky do 84 kg Israel Adesanya (20-0) odnese první porážku kariéry, anebo se stane čtvrtým zápasníkem v historii UFC, který držel tituly ve dvou váhovkách současně.

 

Jiří Procházka (27-3-1) se přiklání spíše k prvnímu scénáři a favorizuje polskou sílu Jana Blachowicze (27-8). “Všechny věci naznačují tomu, že by mohl a měl vyhrát. Zápas je v jeho váhové kategorii. Adesanya se do ní nějakým způsobem propracoval, ale myslím si, že na styl boje v naší váze nebude tak zvyklý. U nás se člověk dostane mnohem rychleji do potíží než ve střední váze,“ zhodnotil Procházka šance vyzyvatele pro Nova Sport

Zdroj: Profimedia

Ačkoli o favoritovi má jasno, je na výsledek maximálně zvědavý: “Určitě to bude zajímavý souboj. Mě se Izzyho styl líbí, je pohyblivější, ale nevím jak v zápase, což je jiná disciplína než sparingy a tréninky, bude pod tlakem s větší váhou pracovat. Blachowiczovi věřím, nebo spíš má více mých sympatií.“

Jeden by mohl říct, že Adesanya má kromě pohybu a skvělého načasování na své straně i věk. Vždyť polskému ranaři bylo v únoru 38 let. Podle Procházky by to však roli hrát nemělo. “Mě je 28, což je o deset let méně, než je Blachowiczovi, takže to posoudit nemůžu. Ale pokud je u něj motivace na svém místě, tak by neměl být problém,“ vysvětlila pětka polotěžké váhy.

Zdroj: Profimedia


Pro Procházku to však není jen zápas dvou skvělých bojovníků, v kleci se bude rozhodovat o držiteli titulu kategorie do 93 kg, ke kterému sám v UFC směřuje. Vítěz duelu by tak mohl být potenciálně jeden z příštích soupeřů. A s kým by se český samuraj raději utkal?


“Já na tyhle predikce moc nejsem. Ale když se na to podívám čiště ze zápasnického hlediska, tak nebezpečnějšího vidím Blachowicze, byl by těžší, lepší soupeř. Ale s Adesanyou by mě to víc bavilo. Stylově je mnohem zajímavější,“
zvážil Procházka, ale poznamenal, že ve výsledku na tom nezáleží a připravll by se na každého. V závěru pak ještě zavtipkoval: “S oběma naráz“.
 

A zápas Blachowicz vs. Adesanya není jediný duel v Procházkově kategorii. Na úvod hlavní karty UFC 259 se do klece postaví Thiago Santos (21-8) s Aleksandarem Rakičem (13-2), který nedávno s českým ranařem zápasit odmítl. I vítěz tohoto duelu by mohl mít titulové výhlídky.


“To bude krásný zápas. Na ten se těším. Dřív jsem se o to moc nezajímal, ale teď kluky sleduju. Myslím, že by to Santos mohl dát, záleží, jestli se po posledním zápase s Teixeirou namotivoval. I když Rakič je teď na vlně. Jsem zvědavý, kdo zvolí jakou strategii,“ komentoval své konkurenty Jiří "Denisa" Procházka.

Související obsah

A i českého bojovníka brzy čeká návrat do klece. Nový termín zápasu s Dominickem Reyesem, který dvakrát sahal po titulu a naposled byl ukončen právě Blachowiczem, je 1. května. Podívejte se, jak Procházka zhodnotil nadcházejícího soupeře:
Hlavní karta UFC 259:

Jan Blachowicz vs. Israel Adesanya - o titul polotěžké váhy

Amanda Nunesová vs. Megan Andersonová - o titul pérové váhy

Petr Yan vs. Aljamain Sterling - o titul bantamové váhy

Islam Machačev vs. Drew Dober - lehká váha

Thiago Santos vs. Aleksandar Rakič - polotěžká váha

 
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události