Olympiáda

Nejste z Japonska? Máte smůlu! Cizince na OH nechceme, říká vláda

Nejste z Japonska? Máte smůlu! Cizince na OH nechceme, říká vláda
Zdroj: Profimedia

Japonská vláda neustále řeší organizaci letních olympijských her v Tokiu. Podle nejnovějších informací se snaží, aby v ochozech případně mohli být jen domácí příznivci.

S informací přišla agentura DPA, podle níž šéfka organizačního výborku Seiko Hašimotová vysvětlila, že rozhodnutí by mělo padnout na konci května.

Organizátoři chtějí zabránit případnému prudkému a nekontrolovanému šíření nákazy koronaviru a jeho nových mutací přímo v Japonsku.

Hlavní otázkou je ale, zda budou moci býti diváci na tribuny vůbec připuštěni. O tom se bude rozhodovat v dubnu.

"V této situaci si ale nemůžeme dovolit žádné zahraniční diváky," předávají japonská média informace z prostředí tamní vlády.

Související obsah


Ve středu 3. března také v japonských novinách Yomiuri vyšel průzkum, podle kterého 91 % Japonců chce omezit přítomnost diváků na minimum či pořádat hry úplně bez nich.


Dřívější průzkum v japonské populaci ze začátku roku 2021 zase říká, že 70 % dotazovaných obyvatel je pro uspořádání her v Tokiu, ale 58 % je proti uspořádaní odložených her v tomto roce kvůli strachu z covid-19.
 

Kvůli celosvětové pandemii onemocnění covid-19 musely olympijské hry vybočit ze zajetého čtyřletého cyklu.

V současné době se ale objevují náznaky toho, že dost možná ani odložený letní termín nebude stačit a Tokio přijde o událost pod pěti kruhy zcela.

S fanoušky na olympijských hrách ještě v listopadu počítal předseda MOV Bach:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události