MMA

Dvořák: Soupeř lze ukončit v postoji i na zemi, černý pás má zadarmo

Je to oficiální! Po chvílích čekání David Dvořák potvrdil soupeře pro třetí zápas v UFC. V květnu se v Las Vegas utká s jedenáctkou muší váhy Raulianem Paivou. “Je to soupeř, kterého lze ukončit v postoji i na zemi,“ říká český bojovník.

Zprávy o třetím zápase hradeckého rodáka se v médiích objevily v půlce února. Zatímco UFC zatím nic oficiálně nepotvrdilo, soupeř Paiva (20-3) vše propálil na sociálních sítích už v den podpisu smlouvy. Nyní, už to jako pouhou formalitu, potvrdil i Dvořák (19-3).
 "My musíme podepsat smlouvu a pak čekat, až nám to UFC povolí zveřejnit. Pokud to zveřejním bez svolení, tak riskuji vysoké pokuty, které lítají kolem 10 000 dolarů," vysvětloval Dvořák dodatečné potvrzení duelu, které zveřejnil na sociálních sítích. 

A co říká o svém nadcházejícím soupeři? "Je to statický soupeř, který čeká na tvrdé kombinace. Jede ve dvojkách, trojkách, kratší tvrdé kombinace a tvrdé kopy ze zadní. Takže se s ním zbytečně nehnat do přestřelek," zhodnotil Undertaker pro Nova Sport.


Cestu k šestnáctému vítězství v řadě Dvořák shrnul následovně: "Nechci, aby to vypadalo, že jenom mlžím, ale za mě je to soupeř, kterého lze ukončit stejně dobře v postoji, tak na zemi. Jen najít tu správnou cestu.“

Boji na zemi, kde Dvořák ukončil již sedm soupeřů, se nebojí. A neodrazuje ho ani soupeřův pás mistra brazilského jiu-jitsu. "Sice má černý pásek, ale za mě Brazilci ty pásky dostávají skoro zadarmo. Na pletivu je silný, ale je hoditelný v prostoru. Takže tudy by cesta vedla. Taky často pouští ruce dolu, to je způsob, jak ho natrefovat," pokračoval český bojovník ve scénářích pro další vítězství v prestižním UFC.

Související obsahPaiva se v UFC představil již čtyřikrát s bilancí 2-2. Celkově má na kontě 20 vítězství, 13 na body, 3 submisí a 4 knoukauty. Naposledy bojoval v červenci minulého roku a s Dvořákem absolvuje první zápas po zranění kolene.


Květen bude pro česko-slovenské UFC fanoušky pořádně nabitý. První den měsíce se představí Jiří Procházka v bitvě s Dominickem Reyesem, 8. května se představí slovenský ranař Ľudovít Klein a 22. května poté do klece nastoupí David Dvořák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události