MMA

Blachowicz v bitvě šampionů obhájil pás, Adesanya poprvé prohrál

Další nabitý galavečer UFC je u konce a pouze pás bantamové váhy změnil svého majitele, zbylí dva šampioni své tituly obhájili. Jan Blachowicz si udržel mistrovský pás polotěžké váhy díky jednomyslnému rozhodnutí sudích, které znamenalo první prohru pro Israela Adesanyu v jeho MMA kariéře.

Israel Adesanya (20-1) vsadil svou neporazitelnost, aby si zajistil věčnou slávu díky držení dvou titulů v UFC najednou, jenže tato sázka a přechod do těžší váhové kategorie mu nevyšly.

Jan Blachowicz (28-8) měl evidentní váhovou převahu, se kterou se "The Last Stylebender" nedokázal srovnat. Poslední dvě kola strávil Adesanya na zádech, kde ho měl Blachowicz pod kontrolou.

 

Související obsah

Adesanyovi tak po uplynutí časového limitu pátého kola zbylo pouze doufat, že u rozhodčích vyhrál první tři kola, jenže ti jednomyslně rozhodli o vítězství polského bojovníka, jemuž všichni přisoudili vítězství ve čtyřech z pěti kol. Dva rozhodčí dokonce poslední kolo vyhodnotili poměrem 10-8 pro Blachowicze.

Před bitvou šampionů si to rozdaly Amanda Nunesová (21-4) s Megan Andersonovou (11-5) o titul v ženské pérové váze. Nunesová byla, jakožto držitelka dvou mistrovských pásů, jasnou favoritkou a svou roli naplnila po pouhých dvou minutách boje.

Tolik času jí totiž stačilo k nasazení smrtící páky na ruku. "Lvice" tak vyhrála svůj dvanáctý duel v řadě a na přemožitelku čeká již od roku 2014. Obhajobu mistrovského pásu oslavila přímo v kleci se svou malou dcerkou.

Jako první se o titul utkali Petr Jan (15-2) s Aljamainem Sterlingem (20-3), ale jejich duel nepřinesl radost ani zápasníkům, ani divákům, skončil totiž velmi nešťastně.

Mistr bantamové váhy Jan totiž ve čtvrtém kole udeřil svého soupeře kolenem, když byl na zemi. Rus s přezdívkou "Žádné slitování" byl za nedovolený úder diskvalifikován, a tak se šampionem bantamové váhy stal 31letý Američan, přestože zápas skončil otřesený na zemi.

 

Sterling byl ze zvláštního vítězství očividně zklamaný při přebírání mistrovského pásu i při následném rozhovoru. Po třech kolech vedl u dvou rozhodčích Jan a u jednoho Sterling. Vyrovnaný zápas tedy skončil diskvalifikací a dá se očekávat, že brzy dojde na odvetu, aby se "Funk Master" mohl při případné výhře naplno radovat.

V dalším zápase hlavní karty zvítězil Islam Machačev (19-1) nad Drewem Doberem (23-10-1NC) díky škrcení v třetím kole, a vylepšil si tak své postavení v nabité lehké váze.

Související obsah

Hlavní kartu otevřel duel Aleksandara Rakiče (14-2) s Thiagem Santosem (21-9). Rakušan zvítězil po jednomyslném rozhodnutí sudích, takže v polotěžké váze poskočí o něco výše. Pokud Jiří Procházka prvního května porazí Dominicka Reyese, právě Rakič by mohl být jeho dalším soupeřem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události