Hokej

Motor představil nové trenéry! Přichází trenér se stovkami startů v NHL

Hokejistům Českých Budějovic včera sice skončila sezóna, ale už dnes vydali zprávu o nástupcích trenérského dua Václav Prospal - Aleš Totter. Jako hlavní kouč bude působit Jaroslav Modrý, jeho asistenty pak budou Patrik Martinec a Roman Fousek.

Bývalý skvělý obránce Jaroslav Modrý je odchovancem Českých Budějovic. V klubu mimo hlavního trenéra A týmu bude vykonávat funkci vedoucího sportovního úseku. Jako trenér nakoukl i do AHL.

Tam vedl z pozice asistenta farmářský celek Los Angeles Kings Ontario Reign. V týmu působil tři sezóny. Jako hráč odehrál v základní části NHL 725 zápasů a v play-off pak 28. Vystřídal dresy New Jersey Devils, Ottawy Senators, Los Angeles Kings, Atlanty Thrashers, Dallasu Stars a Philadelphie Flyers.

Související obsah

Asistentem bude Patrik Martinec, který bude zároveň hlavním skautem klubu. Ten má zkušenosti ze Sparty, kde dělal tři roky asistenta trenéra a následně přesedlal na židli sportovního manažera. Poté se vydal na asijskou štaci, kde třikrát ovládl Asijskou ligu s korejským celkem Anjang Halla.

Trenérský triumvirát doplňuje Roman Fousek, který bude taktéž asistentem Modrého, ale zároveň také videokoučem. Jeho hlavní přednosti jsou znalosti českobudějovického hokeje, jelikož několik let sbíral zkušenosti u jihočeské mládeže.

Patrik Martinec má zkušenosti ze Sparty, která již tradičně uspořádala akci Sparta vzdává hold:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události