Fotbal

UEFA rozhodla! Rozhodčí byl za rasistickou poznámku suspendován

UEFA rozhodla! Rozhodčí byl za rasistickou poznámku suspendován
Rumunský rozhodčí Sebastian Coltescu | Zdroj: Profimedia

UFEA učinila rozhodnutí v případu rumunského rozhodčího Sebastiana Coltescua, který v prosinci při utkání Ligy mistrů pronesl rasistickou poznámku vůči Perrovi Webovi. Provinilí sudí dostal stopku do konce sezóny.

UEFA v případu učinila rozhodnutí v pondělí 8. března. Podle oficiálního prohlášení čtvrtý rozhodčí zápasu PSG vs. Basaksehir dostal stopku do konce sezóny.Coltescu byl podle prohlášení suspendovaný za: “nevhodné chování během zápasu Ligy mistrů.“ Kromě stopky musí také do 30. června absolvovat výchovný program.

Související obsahKe skandálnímu incidentu došlo 8. prosince už po necelé čtvrt hodině hry. Na střídačce se strhla hádka, ze které hostující funkcionář Peirre Webo odešel s červenou kartou. Když se hlavní sudí ptal svého kolegy, kdo z realizačního týmu Basaksehiru má být vyloučen, měl mu odpovědět: “Ten černý.“

Incidentu se věnovala reportáž Televizních novin:

 

Poznámka rozhodčího rozhněvala hráče a roztržka pokračovala. Hra byla nakonec kvůli protestům ukončena a dohrána následující den. PSG si tehdy poradilo s tureckým celkem 5:1.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události