Fotbal

Löw končí na lavičce Německa! Kdy se s národním týmem rozloučí?

Trenér německých fotbalistů Joachim Löw oznámil konec na reprezentační lavičce. Kouč, který s týmem vybojoval světový titul v roce 2014, se rozloučí po letošním mistrovství Evropy.

61letý kouč je u Německa už od roku 2004, kdy dva roky působil jako asistent trenéra Jürgena Klinsmanna. Ten skončil jako hlavní trenér po třetím místě na domácím mistrovství světa v roce 2006.

Jeho místo převzal právě Löw a s týmem slavil velké úspěchy. Na mistrovství Evropy vybojoval tři medaile - stříbro v roce 2008 a dva bronzy (2012 a 2016).

Související obsah

Největší úspěchy ale slavil na světových šampionátech. Nejprve v Jihoafrické republice v roce 2010 bral bronz, ale o čtyři roky později slavil titul ze všech největší.

V Brazílii dotáhl německý výběr až na samotný vrchol. Legendární se stalo především semifinále s domácí reprezentací, kterou znemožnili výsledkem 7:1! Ve finále pak porazili Argentinu 1:0.

Související obsah

Löw s týmem vyhrál i Konfederační pohár FIFA v roce 2017. Ovšem nebyly to pouze dobré výsledky, které si zkušený lodivod připsal. V listopadu loňského roku padlo Německo se Španělskem v rámci Ligy národů 0:6, což byla jejih největší porážka od roku 1931.

Čas rodáka z Schönau se ale nachýlil a po letošním mistrovství Evropy u týmu skončí. U konce tak je éra nejdéle sloužícího reprezentačního kouče.

S Němci se v rámci přátelské duelu utkala i česká reprezentace. Jak výkon hodnotil obránce Aleš Matějů?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události