Fotbal

Pocta pro zdravotníky! Slavia je pozve na zápas Evropské ligy

Pocta pro zdravotníky! Slavia je pozve na zápas Evropské ligy
Zdroj: Profimedia

Vedení fotbalové Slavie se vytáhlo s hezkým gestem. Na úvodní osmifinále Evropské ligy, které sehrají už ve čtvrtek v Edenu se skotským Rangers, pozvali na stadion 300 zdravotníků.

Na sportovní utkání je sice vstup divákům zakázán, přesto se 300 permanentkářů Slavie, kteří dělají ve zdravotnických službách, na zápas podívají. Pražský klub jim tak chce poděkovat za boj s koronavirem.

Už na předchozím zápase s Leicesterem bylo na stadionu 600 diváků, čímž Slavia testovala projekt "Cesta ze tmy", který má alespoň z části vrátit lidi na stadiony a kulturní akce.

Související obsah

Všichni přítomní budou muset mít negativní PCR test a samozřejmostí jsou přísná hygienická opatření, která budou muset dodržovat. 

"Slavia Praha si ve spolupráci s partnery a sponzory klubu dovoluje pozvat hosty z řad lékařů, zdravotníků a zaměstnanců zdravotnických zařízení ČR na osmifinále Evropské ligy. Děkujeme za to, že zachraňujete naše životy," napsal předseda vršovického klubu Jaroslav Tvrdík na svém Twitteru.

Související obsah

Sešívaní chtěli na svých zápasech až 3000 diváků, kteří by byli před zápasem otestováni na náklady klubu. Jenže ministr zdravotnictví Jan Blatný tuto možnost zatrhl.

Zápas Slavie s Rangers se odehraje v pražském Edenu. Skotský klub dostal povolení k cestě do České republiky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události