Slavia proti oslabenému Baníku příliš nezářila. Budějovice schytaly tři góly

Fotbalisté Slavie sice nakonec berou tři body. V utkání proti Ostravě ale příliš nepřesvědčili. Baník navíc hrál prakticky celý zápas v deseti. To Mladá Boleslav se pod trenérem Karlem Jarolímem konečně dostala na vítěznou vlnu. Po výhře 3:1 nad Českými Budějovicemi tak odskočila ze sestupového pásma. Tam naopak zůstala Zbrojovka Brno, která pouze remizovala s Karvinou 1:1.

Sešívaní dostali hned ze začátku zápasu obrovskou výhodu. Martin Fillo z Baníku byl totiž už ve 3. minutě vyloučen za to, že trefil soupeře loktem.

Následně Slavia vstřelila první gól, který zařídil Masopust. Ještě do konce poločasu měli navíc sešívaní možnost pokutového kopu po ruce Ndefeho. Penaltu navíc s přehledem proměnil Nicolae Stanciu a bylo to 2:0.

Ve druhém poločase ale začal oslabený Baník kousat a pomohl mu také vlastní gól Kačaraby. Nicméně Slavia s problémy nakonec výhru 2:1 udržela ve Fortuna lize má náskok už 14 bodů před druhou Spartou, která má ale před sebou odložená utkání.

To výsledek 3:1 v podaní Boleslavi nebyl vůbec tak jednoznačný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Středočeši totiž dlouhou dobu vedli 1:0. Následně přečkali i pokutový kop Čoliče, jenž zamířil vedle.

Nicméně v 84. minutě srovnal stav utkání Brandner a utkání směřovalo k remíze. Dělení bodů však odmítl Šimek, který v páté minutě nastavení přisoudil tři body do Mladé Boleslavi. Definitivní tečku pak přidal hned vzápětí Douděra.

To Brno nevyhrálo popáté v řadě a vzdalují se mu pozice mimo sestup. Tentokrát Zbrojovka uhrála pouze remízu 1:1 s Karvinou a ve Fortuna lize jí patří 16. pozice.