Senzace v Turíně! Porto v deseti vydřelo postup. Haaland znovu řádil

Další neskutečný výkon si připsal norský supertalent Erling Haaland, který dvěma góly pomohl Borussii k postupu přes Vaclíkovu Sevillu. Velké drama v Juventusu muselo rouzhodnout prodloužení, v němž překvapivě uspělo Porto, které hrálo více než polovinu klání v deseti.

Český brankář Tomáš Vaclík zůstal tentokrát jen na střídačce. Mezi tyčemi Sevilly de objevil uzdravený Bono. Španělský klub nevyužil velké šance v úvodu a tak přišel trest.

Reus zaběhl do šestnáctky a Haaland po jeho pasu nemohl minout. Hned po vstupu do druhé půle vznikla poměrně bizarní situace. Haaland ve 49. minutě skóroval, ale předcházel tomu jeho faul.

Jenže video odhalilo, že při předchozí akci byl právě norský hráč v šestnáctce faulován a byla nařízená penalta. Tu Haalandovi gólman Bono vyrazil do tyče a následně vytáhl i dorážku.

Ale ani tím to neskončilo. Marocký brankář totiž opustil brankovou čáru předčasně (podobně jako Ondřej Kolář v Midtjyllandu) a napodruhé už se Haaland nemýlil.

Celkem solidní divočina, co? Hosté ale nic nezabalili. Nasjrí nejprve po faulu na de Jonga srovnal z penalty a v 6. minutě nastavení zadělal na drama přesnou hlavičkou.

Na gól, který by klání poslal do prodloužení, už ale Sevilla neměla sílu. Borussia se tak stala prvním čtvrtfinalistou a norský virtuóz zaokrouhlil počet letošních gólů v Lize mistrů na deset.

Horší výchozí pozici měl do domácího zápasu s Portem Juventus. V první půli si navíc Stará dáma situaci ještě zkomplikovala. Už v 19. minutě inkasovala z penalty, kterou proměnil Sérgio Oliveira.

Hned na startu druhé půle ale Ronaldo výborně přiklepl míč Chiesovi a ten nechytatelným hřebíkem do vinglu srovnal. Jenže domácí potřebovali k jistotě postupu ještě dva góly.

K tomu jim pomohl Taremí, který krátce po první po žluté katrtě nesmyslně zakopl míč a inkasoval už v 54. minutě červenou

Hned vzápětí začal tlak turínského celku gradovat. Chiesa nejprve trefil tyč, ale o chvíli později už hlavou skóroval

Hostující gólman Marchesín dlouho odolával a měl i štěstí. V nastavení mohl defintiivně rozhodnout Morata, ale jeho gólu předcházel ofsajd a Cuadrado poté trefil jen břevno.

O osudu tak muselo rozhodnout prodloužení, v němž začaly góly padat až v závěru.

Pět minut před koncem nastaveného času se k přímému kopu z třiceti metrů postavil Sérgio Oliveira, který poslal míč přesně k zadní tyči a byla to nakonec trefa vítězná.

Juventus tak potřeboval vstřelit dva góly. Jeden z nich hned vzápětí zatloukl po rohu přesnou a nechytatelnou hlavičkou Rabiot.

Jenže další zásah už houževnatá defenziva portugalského celku nepovolila a italský celek končí stejně jako vloni už v osmifinále, kdy mu proti Lyonu také nestačila ani domácí výhra.

Výsledky osmifinále Ligy mistrů:

Dortmund – Sevilla 2:2 (1:0)
Branky: 35. a 54. (pen.) Haaland – 69. (pen.) a 90+6 Nasjrí. První zápas: 3:2, postupuje Dortmund.

Juventus – Porto 3:2 po pr. (0:1)
Branky: 49. a 63. Chiesa, 117. Rabiot – 19. (pen.) a 115. Sergio Oliveira. ČK: 54. Taremi. První zápas: 1:2, postupuje Porto.