Fotbal

Síla Rangers? Slavia se může ve své formě dívat jenom na sebe, říká Latka

Síla Rangers? Slavia se může ve své formě dívat jenom na sebe, říká Latka
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

Už ve čtvrtek změří Slavia Praha v Evropské lize síly se skotskými Rangers. Zatímco v úvodním vyřazovacím kole proti Leicesteru byla brána jako outsider, nyní i podle slov bývalého fotbalisty a kapitána sešívaných má velkou šanci na postup. "Věřím, že to zvládne a postoupí," říká Martin Latka.

Na Slavii čeká v osmifinále Evropské ligy nelehký soupeř ze Skotska. Glasgow Rangers totiž hrají ve výborné formě a v domácí lize mají už šest kol před koncem jistý titul.

Nicméně bývalý dlouholetý hráč sešívaných Martin Latka věří, že to Slavia zvládne. K jeho názoru ho přivedl i parádní výkon proti Leicesteru, tedy třetímu týmu v Premier League.

Související obsah

"Nemyslím, že Leicester je silnější tým než Rangers. Na druhou stranu to vypadá, že slávisté do toho zápasu půjdou s mnohem lepšími prognózami než ve dvojutkání s Leicesterem. A osobně pro mě je Slavia favoritem, takže si myslím, že to zvládne a postoupí," říká 36letý bývalý obránce, který zároveň zmiňuje, že při současné formě sešívaných, se Pražané nemusí ohlížet na výkony Rangers.

Související obsah

"Podle mě bude především záležet, jak do toho utkání vstoupí Slavia aktivně a jestli bude předvádět ten její náročný fotbal jako doposud. Upřímně si myslím, že Slavia se ve své formě momentálně může ohlížet jen sama na sebe, a ne na kvalitu Rangers," přemýšlí nahlas Martin Latka, který se pozastavil i nad zkušenostmi současného slávistického kádru oproti dobám (tedy sezoně 2007/08), kdy si řízný obránce v dresu sešívaných zahrál Ligu mistrů.

"To srovnaní je samozřejmě jiné. Už jenom finanční možnosti Slavie jsou momentálně někde úplně jinde, než byly tenkrát. Tím pádem i kvalita kádru je, nebojím se říct, mnohem silnější. Všechny posty jsou zdvojené a trenér Jindřich Trpišovský si může vybírat hráče, které mu typologicky sedí do jeho náročného atletického stylu fotbalu," vysvětluje zkušený fotbalista, jenž si zahrál i za reprezentaci.

Související obsah

V jeho fotbalovém životopisu se pak objevují také utkání v Premier League za Birmigham, kde strávil na hostovaní půlrok v sezoně 2005/06. Hned ve svém prvním zápase navíc narazil na současnou ikonu Rangers trenéra Stevena Gerrarda.

Související obsah

"Je to obrovská osobnost. Pamatuji si, že můj první zápas za Birmigham byl na Anfieldu proti Liverpoolu a Gerrad nám hned dával gól (smích). Takže je to samozřejmě obrovská persona, jak na hřišti, tak i mimo něj a já k takovým hráčům vždycky vzhlížel," dodává Latka, který však doufá, že bývalá ikona The Reds nedokáže postoupit a radovat se budou svěřenci trenéra Trpišovského. První zápas se hraje ve čtvrtek večer v Edenu.

Slavia Praha přivítá Glasgow Rangers na domácí půdě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události