Hokej

Končit kariéru bez diváků nechci, budu pokračovat, říká kapitán Slavie

Hokejová Slavia skončila po základní části na devátém místě a ve čtvrtek vstupuje k prvnímu zápasu play off na ledě Třebíče. Tohoto soupeře mu osud nadělil už podruhé za sebou. Loni byl úspěšnější tým z Vysočiny. Před startem play off naše redaktorka Zuzana Říhová vyzpovídala kapitána sešívaných Honzu Nováka.

Pražská Slavia měla základní část této sezóny jako na houpačce, výsledkově i herně nepředváděla stabilní výkony. Jeden z důvodů můžou být i prázdné tribuny. "Tahle sezóna je fakt zvláštní a navíc bez diváků. Je to smutný vidět ty haly, kde nikdo není," říká kapitán Jan Novák.

Na play off se ale sešívaní naladili vítezně, když poslední tři zápasy základní části vyhráli. Na Třebíč si Pražané věří. "Máme kvalitní tým a nemáme zranění, tak šance na postup přes Třebíč máme," hodnotí ambice týmu před první play off sérií Novák.

 

Související obsah

"Nálada v týmu je dobrá a všichni se těšíme, až to vypukne," říká slávistická legenda. Bohužel letos nemohl jít celý tým na společnou večeři před play off. Tenhle tradiční rituál nahradila pouze společná svačina v šatně.

"Motivaci mám obrovskou a každé ráno se těším do kabiny na žertíky," dodává druhá hokejová legenda v dresu Slavie Jaroslav Bednář. Ten také prozradil, že je to definitivně jeho poslední sezóna v profesionálním hokeji. "Už jsem se rozhodl skončit, tělo už mě nedovoluje hrát dál," odhalil důvod konce kariéry Bednář.

Naopak kapitán Slavie je rozhodnutý pokračovat v kariéře i v další sezóně. "Chuť do hokeje mám ohromnou a určitě chci v tom slávistickým stánku pokračovat i další sezónu," odhaluje svoje další plány Novák.

Oba matadoři vidí šance svého týmu vysoko. "Stoprocentně chceme přes Třebíč postoupit, uděláme pro to maximum," burcuje odhodlaně veterán Bednář. 

Přesně po roce se proti sobě v předkole Chance ligy postaví znovu dvě Slavie. Bude úspěšnější ta třebíčská nebo pražská? První zápas je na programu ve čtvrtek od 17.30 hodin na ledě Třebíče.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události