Fotbal

Bez Berbra dostal fotbal šanci, přestaňme politikařit, vybízí Poborský

Sjednotit, přestat politikařit a udělat z fotbalu zase zábavu, s těmito cíli kandiduje Karel Poborský na předsedu Českého fotbalového svazu. V rozhovoru také prozradil, jak na kandidaturu reagoval současný šéf Martin Malík.

“Kandidaturu jsem zvažoval dlouho a mluvil jsem o tom v médiích. Možná někoho překvapí, že je to na post nejvyššího předsedy. Ale já jsem ve fotbale už strašně dlouho a cítím, že teď nastala ta doba, kdy bych měl fotbalu vracet to, co mi dal,“ osvětlil Poborský své rozhodnutí.


 

Připravený má už i program a jasně ví, co je potřeba změnit jako první: “První věc, co by měl předseda udělat, je sjednotit fotbalovou veřejnost. Dlouhodobě jsme roztříštění. Je nás bezmála 350 tisíc a pořád se dělíme na Čechy, Moravu, rozhodčí, takový, makový, malý a velký. Fotbal je jen jeden, drtivá většina ho miluje tak jako já. Tak pojďme přestat politikařit a dělat ho tak, aby nás zase začal bavit.“

Související obsah

Český fotbal za poslední rok výrazně poškodilly kauzy uplácení rozhodčích, podivného hospodaření, opakované vyšetřování policie na svazu a postava Romana Berbra. Jaký názor má na bývalého předsedu Poborský?


“Všechno špatné je k něčemu dobré. Fotbal se ho zbavil ze dne na den, i když to nemůžeme považovat za dobrou zprávu. Fotbal zažil obrovskou ránu a zase si ji dal sám zevnitř. Teď máme šanci, a je jenom na nás, abychom to postavili zase na pevné nohy a český fotbal byl zase skvělý.“

 


Podle mnohých vede cesta k důvěře přes kompletní obměnu a revoluci. To si však Poborský nemyslí: “To jsou strašně silná slova. Nás je 350 tisíc a většina z nás to dělá z lásky a poctivě. Samozřejmě ti, co jsou s tím spjatí a od toho zamazaný by určitě na vedoucích pozicích být neměli. Ale my se spíš musíme naučit, když se vyskytne takové selhání jednotlivců, tak s nimi transparentně zatočit, ukázat na ně a zbavit se jich. To je ta cesta očisty. Ale dělat revoluce, to tady bylo doteď, toho se musíme zbavit.“

Související obsahPoborský na svazu není nováčkem. Na FAČRu zastává post ředitele elitní mládeže. Samozřejme komunikuje i se současným předsedou Martinem Malíkem, kterého Poborského kandidatura prý trochu překvapila.

 

"Panu Malíkovi jsem to dnes oznámil, respektive dvoum mým nadřízeným generálnímu sekretáři Honzovi Paulymu a panu předsedovi. Oba věděli, že přemýšlím o volbách, to že na nejvyšší post je trochu zarazilo, ale zatím jsme to nerozebírali," popsal Poborský okolnosti svého rozhodnutí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události