Ostatní sporty

Razýmová spadla, přesto ve finále Světového poháru dojela na bodech

Razýmová spadla, přesto ve finále Světového poháru dojela na bodech
česká běžkyně Kateřina Razýmová Zdroj: Archiv Kateřina Razýmová

Kateřině Razýmové se nepovedl úplně podle plánů první závod na finále Světového poháru v Engadinu. V závodě na 10 kilometrů klasicky s hromadným startem se musela vypořádat totiž i s pádem. Nakonec doběhla 27. Ostatní Češky nebodovaly, zvítězila Julia Stupaková.

Razýmové nevyšel hned úvod celého zápasu. Už na prvním kilometru po kolizi s dalšími soupeřkami upadla a musela následně dohánět velkou ztrátu. Na prvním mezičase byla dokonce až padesátá.

Jenže své umístění stále zlepšovala a nakonec projela cílem na 27. místě se ztrátou jedné minuty a 25 sekund. "Dá se říct, že pro mě dnešní závod skončil na prvním kilometru, kdy mě srazila Němka Victoria Carl, spadla jsem a přehnalo se kolem mě celé startovní pole. Navíc jsem měla zlomenou hůl. Ztráta pak už byla moc velká na to, abych se dokázala v těch větrných podmínkách dotáhnout dopředu. Jinak se mi pocitově jelo dobře, ani s tou nadmořskou výškou jsem neměla problémy," řekla po závodě Razýmová.

Související obsah

"Naštěstí není ta ztráta velká, od nejlepší patnáctky mě dělí nějakých patnáct vteřin, takže to pro zítřejší třicítku není nic zásadního," doplnila česká závodnice.

Dlouho o body bojovala Petra Nováková, ale nakonec skončila až 42. Nejhorší Češkou tak byla Kateřina Janatová, která dojela až na 53. místě.

Z vítězství se raduje Ruska Julia Stupaková o sedm sekund před Norkou Heidi Wengovou. Třetí skončila Švédka Ebba Anderssonová.

V Engadinu se jela desítka klasicky, na mistrovství světa se jela volně. Nicméně ani tam se Razýmové příliš nedařilo:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události