Ostatní sporty

Českým běžkařům úvod finále Světového poháru nevyšel, body nebrali

Českým běžkařům úvod finále Světového poháru nevyšel, body nebrali
Zdroj: SLČR

Český běžcům na lyžích vstup do finále Světového poháru ve švýcarském Engadinu nevyšel. V závodě na 15 kilometrů klasicky ani jeden z nich nedosáhl na body. Michal Novák dojel 31. a Adam Fellner o třicet pozic za ním. Vyhrál Rus Bolšunov.

Novák se velkou část závodu držel ve vedoucí skupině, ze které postupně odpadávala většina závodníků. Jenže ve třetí okruhu už se s těmi nejlepšími neudržel a bojoval ve skupině o 22. až 31. místo.

Ve finiši se Novák snažil urvat alespoň nějaké body, jenže to se mu o jednu příčku nepodařilo. Dojel 31. se ztrátou jedné minuty a 13 sekund. "Nadmořská výška byla hodně znát. Cítil jsem, že mi chybí kyslík, bolely mě svaly, měl jsem slabost, trochu se mi točila hlava. S ohledem na to nebyl průběh závodu špatný. V závěru, kde se rozhodovalo, mi lyže nejely tak, jak bych potřeboval. Navíc už jsem byl bez energie, takže mě v cíli těsně přeskočil Pellegrino, což je škoda. Ale byla tu velká konkurence, závod byl skvěle obsazený, tak jsem rád, že se mi podařilo alespoň vylepšit výsledek podle startovního čísla," prohlásil ihned po závodu Novák.

Související obsah

"Závod dost ovlivnil také vítr, kvůli kterému bylo dobré schovat se ve skupině. Ale ještě větší roli bude hrát zítra, protože pojedeme na takových otevřených pláních. Bude to zajímavé," doplnil nejlepší Čech v závodě.

Nedařilo se ani druhému českému závodníkovi Adamu Fellnerovi. Ten se už od začátku držel spíše vzadu a nakonec dojel až 61 se ztrátou dvou minut a 11 sekund. Závod ovládl Alexandr Bolšunov o 18 sekund. Druhý dojel Nor Johannes Klaebo a třetí Paal Golberg.

Na nedávném mistrovství světa se poslední závod nepovedl Kateřině Razýmové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události