Běh na lyžích

Razýmová zakončila sezónu posunem do TOP 20, Novák si také polepšil

Razýmová zakončila sezónu posunem do TOP 20, Novák si také polepšil
česká běžkyně Kateřina Razýmová Zdroj: Archiv Kateřina Razýmová

Nejlepší česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová dojela v posledním závodě sezóny ve švýcarském Engadinu v nejlepší dvacítce. Tu atakoval i Michal Novák, jenž nakonec finišoval 21.

Ve stíhacím závodě na třicet kilometrů volným způsobem se posunula o jedenáct míst a nakonec cílovou čarou proběhla jako šestnáctá.

Za vítězkou Heidi Wengovou zaostala o více než dvě minuty. Bodovala i Petra Nováková, která nakonec finišovala jako 26 a polepšila si rovnou o šestnáct příček. Poslední česká závodnice Kateřina Janatová dojela na 48. pozici.

"Byl to poměrně nervózní závod. Ze začátku jsem se snažila sjet skupinu přede mnou, což mě stálo poměrně dost sil, ale věděla jsem, že skupina bude mít větší sílu a později už by se mi to nemuselo podařilo. Naštěstí se pak tempo uklidnilo a mohla jsem využít závětří. Na posledním stoupání asi dva kilometry před cílem jsem najela za Rakušanku Stadloberovou, protože jsem myslela, že bude rychlá, ale nakonec se to ukázalo jako špatný tah, protože skupinka před námi nám cukla. Překvapivě jsem pak po dojezdu ještě měla dost sil," zhodnotila závod Razýmová.

 

Související obsah

V závodě na padesát kolimetrů mužů se Novákovi povedlo posunout o deset míst a dojel v závěrečném závodě na bodované 21. příčce.

Suverén letošní sezóny Alexander Bolšunov, který vyjel do stíhačky na první pozici, se nakonec propadl a skončil až šestý.

Nezachytil totiř norský nástup dva kilometry před cílem. Vše odstartoval Hans Christer Holund, nejlépe si však počínal Simen Hegstad Krüger.

Ten nakonec i vyhrál, druhý byl Holund a třetí flek uhájil Švéd Burman. Čtvrté místo patřilo Klaebovi, jenž do závodu startoval jako druhý.

"Dneska jsem se cítil opravdu dobře a měl jsem i poměrně dost energie. Po startu jsme stíhali tu vedoucí skupinu před námi, kam bylo poměrně náročné se dostat. Pak se ale dlouho jelo pohodové tempo a nikdo vepředu moc nebláznil," hodnotil závod Novák.

"V jednom úzkém úseku se to ale začalo trhat, já zůstal zavřený a mohl jsem jen čekat. Naštěstí se nám podařilo se Švédem Svenssonem vrátit zase dopředu. Pak se mi bohužel v jednom sjezdu zastavily lyže a zase jsem z té skupiny vypadl. Trochu mě to mrzí, protože to bylo zrovna jedno z klíčových míst závodu. Přitom se pak lyže zase rozjely. Musím to ale brát tak, že trať má 50 kilometrů, jsou na ní různé podmínky a není možné namazat na každý metr. Jinak lyže byly většinu tratě super. Celkově jsem ale spokojený s výkonem i s výsledkem," uzavřel hodnocení český závodník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události