NHL

Železný bek oslavil milník. Yandle odehrál 1000 zápasů, napodobil Čecha

Železný bek oslavil milník. Yandle odehrál 1000 zápasů, napodobil Čecha
Zdroj: Profimedia

Americký obránce Keith Yandle dosáhl v nejlepší hokejové soutěži světa na úctyhodný zápis. Před týdnem proti Nashvillu odehrál své tisící utkání a teď si užil oslavy přímo v domácí aréně.

Yandle se stal teprve dvanáctým hráčem, který na metu jednoho tisíce klání dosáhl v dresu Panterů. Před ním se to povedlo například rodákovi z Tábora Radku Dvořákovi. 

"Je to skutečný profesionál a baví mě sledovat, jak maká. I po všech těch letech je to velmi pozitivní člověk, co má neustále týmu co dát a předat," řekl na jedho adresu obránce Radko Gudas.

V roce 2005 byl draftovaný Phoenixem, s nímž spojil většinu své dosavadní kariéry v NHL. Přes Rangers se pak dostal na Floridu, kde působí již pátou sezónou.

Související obsah

Svou premiéru v lize lig si odbyl v Detroitu 11. října 2006. "Ani jsem si nemyslel, že si jednou NHL zahraji. Pamatuji si, jak jsem byl při prvním startu nervózní," vzpomíná 34letý ofenzivní bek.

"Bylo skvělé, že tam mohli být rodiče, kteří seděli hned za střídačkou. Bylo to úžasné, ale za zápasu už si toho moc nepamatuji. Budu si ho muset pustit znovu," říká Yandle.

Před zápasem s Chicagem, které nakonec Florida vyhrála 4:2, dostal dres s číslem 1000, dárkový koš a užil si skvělou prezentaci přímo na ledě se svou rodinou.

Před sebou má Yandle ještě minimálně další dva roky. Na Floridě podepsal sedmiletý kontrakt a zdá se, že ze svých standardů nechce polevovat.

I nadále patří mezi nejpilnější sběratele bodů v týmu. Aktuálně jich má sedmnáct a mezi beky mu patří druhé místo.

Před návratem do BB&T Center zaznamenal Yandle bod číslo 590. Takto připravil Barkovovi vyrovnávací trefu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události