Hokej

Bude mít Washington dva české gólmany? Caps by mohl posílit Rittich

Bude mít Washington dva české gólmany? Caps by mohl posílit Rittich
Zdroj: Profimedia

V organizaci Washingtonu Capitals by už brzy mohli být dva čeští brankáři. Podle několika zámořských zdrojů by totiž do týmu mohl zamířit gólman Calgary Flames David Rittich, který by tak doplnil dvojici Samsonov - Vaněček.

Tým Capitals dostal před sezonou tvrdý direkt v podobě náhlé ztráty Henrika Lundqvista. Švédský veterán sice podepsal s Washigtonem smlouvu, následně ale u něj byly objeveny srdeční problémy a zkušený brankář musí vynechat letošní sezonu.

A právě 28letý Rittich by mohl tuto mezeru na soupisce Caps zacelit. Českému brankáři končí letos v Calgary Flames smlouva na 2,75 milionu dolarů a uvažuje se o jeho trejdu.
 

Podle serveru The Athletic se pak spekuluje, že by Rittich mohl zamířit právě do Capitals, kde by doplnil dvojici Vítek Vaněček a Ilja Samsonov a Washington by tak před blížícím play-off vyztužil brankářský post.

Související obsah

David Rittich v letošní sezoně odehrál za Calgary 11 zápasů. Úspěšnost zákroků má lehce nad 90 % (90,39 %) a průměr obdržených gólů na zápas 2,93. V týmu je pak brankářskou dvojkou za Švédem Markströmem.David Rittich dokáže v bráně předvádět parádní zákroky:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události