Hokej

Bude mít Washington dva české gólmany? Caps by mohl posílit Rittich

Bude mít Washington dva české gólmany? Caps by mohl posílit Rittich
Zdroj: Profimedia

V organizaci Washingtonu Capitals by už brzy mohli být dva čeští brankáři. Podle několika zámořských zdrojů by totiž do týmu mohl zamířit gólman Calgary Flames David Rittich, který by tak doplnil dvojici Samsonov - Vaněček.

Tým Capitals dostal před sezonou tvrdý direkt v podobě náhlé ztráty Henrika Lundqvista. Švédský veterán sice podepsal s Washigtonem smlouvu, následně ale u něj byly objeveny srdeční problémy a zkušený brankář musí vynechat letošní sezonu.

A právě 28letý Rittich by mohl tuto mezeru na soupisce Caps zacelit. Českému brankáři končí letos v Calgary Flames smlouva na 2,75 milionu dolarů a uvažuje se o jeho trejdu.
 

Podle serveru The Athletic se pak spekuluje, že by Rittich mohl zamířit právě do Capitals, kde by doplnil dvojici Vítek Vaněček a Ilja Samsonov a Washington by tak před blížícím play-off vyztužil brankářský post.

Související obsah

David Rittich v letošní sezoně odehrál za Calgary 11 zápasů. Úspěšnost zákroků má lehce nad 90 % (90,39 %) a průměr obdržených gólů na zápas 2,93. V týmu je pak brankářskou dvojkou za Švédem Markströmem.David Rittich dokáže v bráně předvádět parádní zákroky:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.