Lyžování

Královna sjezdů Goggiaová přemohla zranění a na konec sezony se vrátí

Královna sjezdů Goggiaová přemohla zranění a na konec sezony se vrátí
Zdroj: Profimedia

Italská sjezdařka Sofia Goggiaová ukázala, jak velkou bojovnicí je. Po lednovém zranění se očekávalo, že v této sezoně už se neobjeví, ale Italka zvládla rekonvalescenci skvěle a v posledních závodech SP si bude chtít vybojovat malý křišťálový glóbus.

Goggiaová se zranila velmi nešťastně na konci ledna, když po zrušení závodu spadla na vedlejší sjezdovce a zlomila si kost v koleni. Lyžařský svět si v tu chvíli myslel, že Italce sezona skončila, jenže ona ještě zabojovala.

28letá lyžařka sice přišla o domácí mistrovství světa, ale o malý křišťálový glóbus ze sjezdu se nechce nechat připravit. Goggiaová před posledním sjezdem ve švýcarském Lenzerheide vede o 70 bodů před Corinne Suterovou, a tak by o prvenství ještě mohla přijít.

Související obsah

Goggiaová nakonec prošvihla pouze dva sjezdy Světového poháru, takže díky čtyřem výhrám a jednomu druhému místu ji v posledním závodě bude stačit i osmé místo pokud Suterová vyhraje. Teoretickou šanci má i Lara Gutová-Behramiová, ale ta na Italku ztrácí 97 bodů.

Rodačka z Bergama už si zatrénovala v Livignu a žádnou bolest prý necítila, takže ve středečním sjezdu by měla v plné síle zaútočit na zisk druhého malého křišťálového glóbu po triumfu ze sjezdu v roce 2018.

Soupeřkou uzdravené Goggiaové bude i Lara Gutová-Behramiová, která už letos jeden křišťálový glóbus získala:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události