Jota vystřelil Liverpoolu ligovou výhru. Triumfovala i Barcelona

Fotbalový Liverpool v posledních týdnech v lize tápe, ale díky brance Dioga Joty slaví výhru proti Wolverhamptonu. Lionel Messi si upevnil vedení v tabulce střelců španělské ligy, když dvěma zásahy pomohl Barceloně k výhře nad Huescou.

Liverpool sice v Lize mistrů postoupil přes Lipsko, ale v Premier League se mu vůbec nedaří. Z posledních sedmi zápasů šestkrát prohrál, a tak proti Wolverhamptonu potřeboval tři body, aby se přiblížil pohárovým pozicím.

Reds ale ve Wolverhamptonu nepředvedli žádný dominantní výkon, který by se dal očekávat od obhájce titulu. Vyrovnaný zápas na držení míče, střely i větší šance rozhodl Diogo Jota, jenž v září přestoupil do Liverpoolu právě z Wolverhamptonu.

Čtyřiadvacetiletý Portugalec se prosadil v úplném závěru nastavení prvního poločasu. Zápas se protáhl kvůli zranění a střídání brankáře Ruie Patrícia. Toho kolenem do hlavy kopl vlastní spoluhráč Conor Coady a portugalský brankář byl ošetřován deset minut před tím, než vystřídal. Domácí v dlouhém nastavení srovnat nedokázali, a tak se z výhry 1:0 radoval Liverpool.

To Barcelona předvedla ve španělské lize podstatně přesvědčivější výkon. Na Camp Nou přijela poslední Huesca a Katalánci si s ní věděli rady.

Skóre zápasu otevřel Lionel Messi v třinácté minutě, poté zvýšil na 2:0 Griezmann a hosté snížili v nastavení díky penaltě. V 53. minutě dal svůj první gól za Barcelonu mladý obránce Mingueza a asistoval mu u něj Messi, který ještě v 90. minutě přidal svůj druhý gól.