Fotbal

Malík nebude obhajovat post předsedy! Český fotbal čeká změna

Malík nebude obhajovat post předsedy! Český fotbal čeká změna
Zdroj: Profimedia

Český fotbal čeká změna. Předseda FAČR Martin Malík oznámil, že již nebude kandidovat ve volbách o post předsedy fotbalové asociace. Volby se uskuteční 3. června.

''Vzhledem k událostem posledních dnů jsem se rozhodl, že nebudu 3. června 2021 usilovat o obhajobu předsedy Výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky na volební Valné hromadě FAČR. Na dnešní pravidelné konferenci se sponzory českého fotbalu jsem je o tomto rozhodnutí informoval,'' informoval média Malík.

Ten zároveň nastínil i své plány pro další týdny. ''Své úsilí nyní budu směřovat především k tomu, abych zajistil účast české reprezentace na červnovém závěrečném turnaji mistrovství Evropy, v kvalifikaci o postup na mistrovství světa a dovedl fotbalovou asociaci k řádné volební Valné hromadě FAČR.''

Martin Malík se vyjádřil ohledně kandidatury: 

Tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman dále poznamenal, že se současný předseda nebude k tématu nijak dále vyjadřovat.  ''Formu a datum případného mediálního výstupu, ve kterém bude konkrétnější, co se týká motivace k dnes avizovanému kroku, zvolí až v následujících dnech a bude o ní s předstihem informovat.''

Martin Malík je předsedou FAČR od prosince 2017. Je bývalým policistou, ale také například marketingovým ředitelem pražské Slavie. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události