Fotbal

Divočina pro Slavii! Roofe sestřelil Koláře, postup pojistil Stanciův bonbonek

Sešívaní vstoupili do odvety s Rangers s jasným cílem – zopakovat senzaci z Leicesteru a vykročili za ní úspěšně. Už ve dvanácté minutě skóroval Olayinka. Druhá půle ale přinesla vyhrocený boj, při němž Roofe nesmyslným zákrokem vyřadil ze hry brankáře Koláře.

Trenér Trpišovský nachystal tři změny. V sestavě nechyběl Peter Olayinka, který laboroval se zraněním. Na lavičce zůstali Petr Kuchta, Tomáš Holeš a vykartovaný David Zima.

Toho podle předpokladů nahradil Simon Deli. Na hrot se postavili Olayinka s Lukášem Provodem a tato kombinace nakonec slavila úspěch.

Související obsah

 

Sešívaní přežili úvodní šance domácích, které ještě podpořili místní fanoušci za branami stadionu ohňostrojem.

Ve dvanácté minutě slávisté odehráli balon od své defenzivy. Postupným útokem se dostali k vápnu. Na levém křídle dostal prostor Bořil a jeho centr utemoval k tyči Peter Olayinka.

Bořil posadil míč přesně. Olyainka poté skóroval:

Vzápětí musel vytáhnout výborný zákrok Ondřej Kolář. Oba celky spolu sváděly velice vyrovnanou bitvu a už první půle byla okořeněna tvrdými zákroky.

Zejména Rangers ukazovali, zač je toho ostrovní důraz a řada zákroků byla "na hraně". Po 45 minutách ale sešívaní odcházeli do kabin spokojenější.

Související obsah

Druhý poločas výrazně ovlivnil v 62. minutě zkrat Kemara Roofeho, který kopačkou do hlavy zlikvidoval brankáře Ondřeje Koláře.

Inkasoval sice červenou kartu, ale sešívaný brankář musel ze hry a na jeho místo naskočil teprve osmnáctiletý Matyáš Vágner.

Rangers pokračovali v tvrdé hře, ale slávisté je dokázali v defenzivě držet na uzdě. Rozhodčí Grinfeeld nejprve nepotrestal Pattersonův faul zezadu, ale posléze už po druhé kartě poslal do sprch Baloguna.

K exekuci přímého kopu se postavil Nico Stanciu, který potvrdil fantastickou formu a parádní dělovkou zaznamenal gól spásy. Rangers v tu chvíli museli v devíti skórovat třikrát.

Související obsah

Závěr klání byl hodně vyhrocený a domácí jej příliš nezvládli. Goldson po faulu na Kuchtu ve vzteku kopl míč do ležícího soupeře a vznikla velká mela.

Kúdela pak situaci vyhrotil komentářem směrem ke Kamarovi a přili olej do ohně. Hráči se na trávniku naháněli jak v okresním přeboru.

Dlouhé sedmiminutové nastavení pak nepřineslo žádnou výraznější událost a v Edenu se tak mohou těšit na čtvrtfinále.

Rangers – Slavia 0:2 (0:1)

Branka: 12. Olayinka, 74. Stanciu. ŽK: 18. Balogun, 39. Kamara, 86. Aribo, 88. Goldson – 36. Oscar, 56. Deli, 88. Kúdela. ČK: 62. Roofe, 73. Balogun. První zápas: 1:1 (postupuje Slavia).

Sestava Slavie: Kolář (65. Vágner) – Kúdela, Deli, Bořil (C) – Bah, Stanciu (90. Lingr), Hromada (58. Holeš), Oscar (58. Kuchta), Sima – Olayinka (58. Masopust), Provod.
Náhradníci: Kovář, Vágner – Holeš, Tecl, Kuchta, Masopust, Lingr, Višinský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události