Evropská liga

UEFA byla v šoku, Gerrard prý přihlížel napadení. Co řekl Kúdela?

Fotbalová Slavia se vyjádřila k incidentu, který se stal ve druhém utkání osmifinále Evropské ligy. Ondřej Kúdela údajně neřekl žádnou rasistickou poznámku, naopak urazil hráče sprostou nadávkou. Zároveň klub zveřejnil jméno fotbalisty, který obránce napadl pěstmi.

''Řekl jsem mu „You‘re fu**ing guy“. Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus,'' uvedl Kúdela pro web fotbalové Slavie. 

Sama Slavia se ostře ohradila proti tvrzení, že by Kúdela někoho urazil. ''Slavii už její zakladatelé vtiskli barvy, kde bílá znamená „čistotu sportovní myšlenky a čestného boje, kde protivník není nepřítel, ale uznávaný soupeř“. Dnes je Slavia multikulturním klubem, který si zakládá na úctě k soupeři a vzájemném respektu lidí všech kultur. Odsuzujeme rasismus v jakékoliv podobě.''

Související obsah

Kúdelův incident měl však po zápase drsnou dohru. Podle vyjádření pražského klubu následovala nepřiměřená reakce v zákulisí. ''Po utkání nebyl tým vpuštěn do kabin a Ondřej Kúdela byl zbaběle bez varování zbit pěstmi do obličeje hráčem Kamarou za přítomnosti trenéra Stevena Gerrarda.''

Připomeňte si divočinu mezi Slavii a Rangers:

Slávisté nebyli jediní, kdo nechápal nepřiměřenou reakci hráčů Rangers. ''V šoku byli i zástupci UEFA, kteří byli u celého incidentu osobně přítomni. Tým je nyní v bezpečí na hotelu pod dohledem skotské policie,'' píše se na oficálním komunikačním kanálu prážské Slavie.

Související obsah

Je tak jisté, že celou tuto událost bude řešit UEFA. Kdy a jak, zatím není jasné. Náladu si mohou pražští fotbalisté spravit již v pátek, kdy se bude losovat soupeř pro čtvrtfinále. 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události