Olympiáda

Olympijské hry budou bez fanoušků ze zahraničí, organizátoři rozhodli

Letošní olympijské hry v Tokiu, stejně jako i ty paralympijské, se budou muset obejít bez diváků ze zahraničí. Organizátoři oznámili, že se k tomuto kroku rozhodli kvůli strachu z šíření koronaviru.

Olympiáda se měla původně konat již loni, ale kvůli celosvětové pandemii se přesunula o rok, a také letos koronavirus zásadně zasahuje do jejího dění.

Organizační výbor olympijských her v Tokiu spolu s Mezinárodním olympijským výborem, místními organizátory, japonskou vládou, vedením tokijské metropolitní oblasti a Mezinárodním paralympijským výborem rozhodl, že na letošní olympiádu nebudou smět diváci a dobrovolníci ze zahraničí.

Přibližně čtyři a půl milionu lístků již bylo prodáno obyvatelům Japonska, kteří zatím vstup na sportoviště nemají zakázaný. Milion vstupenek už koupili lidé ze zahraničí a organizátoři oznámili, že vstupné se bude vracet.

Japonsko za celý průběh pandemie zaznamenalo přes 450 tisíc případů covidu-19, přes 8700 lidí mu podlehlo a aktuálně má země zapadajícího slunce přes 13 tisíc aktivních případů.

Související obsah

Olympijské hry by se měly konat od 23. července do 8. srpna. Paralympiáda by měla následovat od 25. srpna do 5. září.

Japonská vláda již dříve oznámila, že zahraniční fanoušky na olympiádě nechce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události