Biatlon

Eckhoffová rekord nevyrovnala. Ve stíhačce nestačila na svou krajanku

Eckhoffová rekord nevyrovnala. Ve stíhačce nestačila na svou krajanku
Zdroj: Profimedia

Suverénka letošní biatlonové sezony Tiril Eckhoffová rekordní čtrnáctou výhru v sezoně nepřidala. Ve stíhacím závodě ve švédském Östersundu ji porazila krajanka Olsbuová-Roeiselandová, a tak k vyrovnání rekordu bude potřebovat uspět v nedělním závodu s hromadným startem.

Předposlední závod biatlonové sezony byl především o tom, jestli přidá další vítězství Tirill Eckhoffová, a vyrovná tím rekordních čtrnáct individuálních výher za sezonu Magdaleny Forsbergové ze začátku tisíciletí.

Eckhoffová vyjížděla do závodu s náskokem tří sekund, ale po jedné chybě na první střelnici a dvou chybách na druhé střelbě se propadla na patnácté místo.

Již jasná šampionka letošní sezony však zabrala, a díky čisté třetí střelbě a jediné minele z poslední střelnice se dostala zpátky na stupně vítězů, avšak na nejvyšší stupínek to nestačilo.

První místo získala jiná z Norek, Marte Olsbuová-Roeiselandová. Ta udělala stejně jako Eckhoffová čtyři chyby, ale předvedla nejrychlejší běžecký čas, díky kterému si dojela pro třetí letošní individuální triumf.

Související obsah

Životní výsledek ze Světového poháru zaznamenala Slovenka Ivona Fialková, která i přes pět chyb vybojovala sedmé místo. Žádná z českých biatlonistek se do stíhacího závodu neprobojovala. Poslední klání sezony bude závod s hromadným startem, který závodnice čeká v neděli.

Výsledky stíhacího závodu žen v Östersundu:

1. Marta Olsbuová-Roeiselandová (Nor.) 32:54.8 (4)
2. Tiril Eckhoffová (Nor.) +29.3 (4)
3. H. Solová (Běl.) +44.0 (5)

Stíhacího zvodu se nezúčastnila Markéta Davidová, která však má zlato z letošního mistrovství světa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události