Ragby

Skotové deklasovali Italy a živí své šance na druhé místo

Ragbysté Itálie nepřekvapili ani proti Skotsku a připsali si na Six Nations opět pátou prohru v řadě. Naopak Skotové díky vysoké výhře ještě živí šance na druhé místo.

Itálie na Six Nations vyhrála naposledy v roce 2015 právě proti Skotsku, od té doby každý rok skončila vždy s pěti prohrami a stejně tomu je i letos. Potřetí v řadě navíc Italové nezískali ani bod do tabulky.

Bigi v šesté minutě sice položil pětku, kterou Garbisi potvrdil dvoubodovým kopem, jenže Skotsko poté zabralo a ještě před poločasovou přestávkou získalo čtyři položení a celkové vedení 24:10.

Druhý poločas se hrál prakticky jen na jednu stranu. Italové se nezmohli na žádné bodování, zatímco Skotsko přidalo dalších 28 bodů. Celek z Velké Británie tak díky vysoké výhře 52:10 má stále šanci na celkové druhé místo. Skotům chybí ještě dohrát odložené utkání s Francií.

Právě Francie může večer ještě překazit mistrovské oslavy Walesu. Velšané jsou zatím neporažení a večerní výhra by jim zajistila titul. Francouzi by potřebovali porazit Wales a v dohrávce i Skotsko, aby se mohli radovat z celkového vítězství.

Následně proběhlo i druhé utkání závěrečného kola Six Nations. Irové si fantastickým výkonem poradili s Angličany 32:18. Anglie tak po triumfu v minulém ročníku končí předposlední, za to Irové obsadili druhou pozici. Poslední slovo však má Francie, která má stále šanci na umístění na vrcholu tabulky.

Večerní zápas Francie s Walesem můžete sledovat od 21:00 na stanici Nova Sport 2 a na videoportálu Voyo.