Snowboardcross

Úžasný závěr sezony. Tréninkový pád mi pomohl, říká Samková

Česká snowboardcrossařka Eva Samková zvládla poslední závod sezony, a díky vítězství triumfovala také v celkovém pořadí Světového poháru. K výhře jí podle jejích slov paradoxně pomohl i tréninkový pád.

Eva Samková v posledním závodu sezony dominovala. Vyhrála svou čtvrtfinálovou i semifinálovou jízdu a ve finále dominanci potvrdila. Sezonu tak zakončila nejlepším možným způsobem - výhrou Světového poháru.

"Úžasný závěr sezony si myslím. Na to, jak na začátku sezony to vypadalo, že nebudeme mít ani jeden závod, tak já si nemůžu na tuhle sezonu vůbec stěžovat," radovala se po závodě Samková.

"Medaile z mistrovství světa, a ještě tohle zakončení bylo skvělé. Já jsem do téhle sezony nešla s nějakým extra očekáváním, chtěla jsem prostě jezdit dobře, a to se povedlo skvěle," prozradila, že i se skromnými cíli dosáhla velkých úspěchů.

Související obsah

K výhře rodačce z Vrchlabí podle jejích slov pomohl i tréninkový pád: "Já jsem vlastně v tréninku upadla, takže jsem neměla pořádně ani celou tréninkovou jízdu, ale myslím si, že to mi pomohlo, abych si dávala větší pozor, obzvlášť na třetí zatáčku."

"Ve velkém finále jsem věděla, že se mi musí povést start, který se mi předtím moc nepovedl a jenom jsem prostě dupala a doufala jsem, že to dopadne, protože jsem věděla, že jsou někde za mnou. Jsem hrozně ráda, že to takhle dopadlo, protože ty holky jezdí skvěle a člověk nesmí nikde polevit, protože pak nemá šanci," pochválila na závěr i své soupeřky

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události