Six Nations

Nervy až do konce: Hrdina Dulin poslední akcí překazil triumf Walesu

Pořádné nervy přineslo poslední kolo Six Nations. Francie i v početní nevýhodě v závěru otočila zápas proti Walesu, a udržela si tak šanci na absolutní vítězství. Konečné skóre 32:30.

Wales už mohl slavit bezchybnou sérii zakončenou Grand Slamem a vítězství v letošním ročníku turnaje šesti národů, ale Francie byla proti. Za stavu 30:27 vybojovala míč a dostala šanci na poslední akci. Hrdina utkání Brice Dulin po uplynutí 80 minut hrací doby donesl míč do pětkoviště a udržel galské kohouty ve hře o titul.

 

Wales přitom vedl od poloviny druhého poločasu 30:20 a dokonce hrál v početní převaze, když francouzský druhořadník Paule Wililemse byl vyloučen za úder do očí. Nicméně Francie nakonec dokázala vyrovnaný zápas rozhodnout ve svůj prospěch, a navíc položila čtyři pětky, čímž si zajistila důležitý bonusový bod.

Související obsah

Francie se tak s patnácti body posunula na třetí místo tabulky. Na první Wales ztrácí pět bodů, ale k dobru má dohrávku zápasu se Skotskem, který byl přesunut kvůli vypuknutí koronaviru ve francouzském týmu. Pokud rivaly z ostrovů porazí a získá další bonusový bod za čtyři a více pětek, skončí s Walesem na prvním místě a o vítězi turnaje rozhodne skóre.

 

Výsledky páteho kola Six Nations:

Skotsko vs. Italie - 52:10

Irsko vs. Anglie -  32:18

Francie vs. Wales - 32:30

Dohrávka třetího kola Francie vs. Skotsko se odehraje 26. března.
 

Záznamy zápasů Six Nations naleznete na portálu Voyo.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události