KSW

KSW 59: Šampion padl, náhradní soupeř s Pudzianem vydržel minutu

Galavečer KSW 59: Fight Code je dobojován. V polské Lodži padl šampion bantamové váhy Antun Račič a pás převzal Sebastian Przybysz. V hlavním zápase zvítězil Mariusz Pudzianowski, kterému se jen dvě hodiny před turnajem změnil soupeř.

Devět zápasů přineslo parádní MMA přehlídku. V kleci se zrodil nový šampion, oba bratři Rajewski získali cenné vítězství a Darko Stošič při KSW debutu předvedl smrtící kladivo. A polská legenda Mariusz Pudzianowski se po dvou letech vrátila do klece se zvednutou rukou.


Mariusz Pudzianowski porazil Nikolu Milanoviče v 1. kole TKO.
Původně měl bývalý nejsilnější muž světa změřit síly se senegalským wrestlerem, ale Ousmane Dia byl krátce před turnajem převezen do nemocnice s akutním zánětem slepého střeva. Jeho místo na poslední chvili zaujal bývalý judista Nikola Milanovič.
 

Související obsah

Milanovič (0-1) stál v kleci poprvé a dlouho v ní nepobyl. Pudzianowski (14-7) už v prvním kole předvedl nadlidskou sílu, soupeře hodil na zem, kde bezmocného nováčka ukončil smrští úderů v čase 1:12.Sebastian Przybysz porazil Antuna Račiče na body
Titulová bitva, jak má být, tak by se dala označit odveta Račič vs. Przybysz. Vyzyvatel vrátil šampionovi tři roky starou porážku a stal se novým držitelem pásu bantamové váhy. Od prvního kola skvěle využíval výškovou převahu, držel vzdálenost a Račičovi (25-9) nedovolil využít jeho největší zbraně. S přibývajícími koly se souboj stupňoval. Několikrát to na obou stranách už vypadlo, že je konec. Oba však smrtící rány ustáli a dál se pouštěli do tvrdých výměn. Przybysz (8-2) překvapil na zemi, kde v závěru zápasu Račiče málem utáhl na škrcení, nicméně nakonec cenné vítězství získal jednomyslně na body. Poražený Račič, kterému skončila dlouhá vítězná série, si okamžitě řekl o třetí rozhodující zápas.
 
Takto se Przybysz stal novým KSW šampionem:


 

Damian Janikowski porazil Jasona Radcliffa ve 2. kole TKO.
Olympijský vítěz ve wrestlingu z her v Londýně znovu ukázal, jak nebezpečný v kleci je. Na konci druhého kola dostal britského soupeře na zem, kde jej dobil sérií hrozivých úderů. Do Radcliffa (16-8) bil tak tvrdě, že si o něj vykloubil prst na levé ruce.Zranění však Janikowskiho (6-3) nezastavilo od oslav vítězství a v záběru kamery si prst nahodil zpět do jamky.

Janikowski ukončil Radcliffa ve druhém kole:


 

Michal Pietrzak porazil Krystiana Kaszubowskiho na body
Pietrzak (10-4) s Kaszubowskim (9-2) se od prvního gongu nikam nehnali. Vědomi si síly protivníka vyčkávali na šanci pro úder, který by zažehl zběsilou přestřelku. Opatrné vyčkávání pokračovalo i ve druhém kole a třetím kole. Pietrzakovi se však v závěru podařil takedown a boj přesunul na zem, kde vypustil ušetřenou energii. Z dominantní pozice vysílal všemožné údery a soupeř odpovídal stejnou mincí. I díky závěru v dominantní pozici si Pietrzak odnesl cenné bodové rozhodnutí (split).
 
Sestřih zápasu Pietrzak vs. Krystian Kaszubowski:


 

Darko Stošič porazil Michala Wlodareka ve 2. kole KO.
UFC veterán Darko Stošič předvedl ikoně KSW letecký den. Během prvního kola Wlodareka několikrát hodil a na zemi neváhal útočit smrtícími údery. Ve druhém kole přebral na chvíli iniciativu polský ranař a hrozil připravenou pravačku, nicméně po chvíli Stošič znovu přesunul boj na zem a scénář se opakoval. Těsně před koncem se srbský gladiátor rozmáchl a na zádech ležícího soupeře poslal do mdlob.

Smrtící kladivo Darka Stošiče:


 

Lukasz Rajewski porazil Konrada Dyrschka na body
Rivalové svedli tříkolovou bitvu na vzdálenost. Tempo vyhovovalo Rajewskimu (11-6), který postupně sbíral body, trefoval z ústupu a jednou pořádně zahrozil levým hákem. Dyrschka (11-2) se probudil až půl minuty před koncem zápasu, kdy soupeře pořádně prohnal a na zemi zasypal sérií úderů. Nicméně k vítězství by potřeboval pár vteřin navíc.

Sestřih zápasu Rajewski vs. Dyrschka:


 

Adrian Bartošinski porazil Lionela Padillu ve 3. kole TKO.
Skvělý obrat předvedl domácí ranař Adrian Bartošinski (10-0) a uhlídal tak svou neporazitelnost. Po druhém kole jasně držel otěže zápasu Padilla (8-1), který soupeře trefil kopem na hlavu a drtil jej na pletivu i na zemi. Španělský matador byl blízko vítězství, ale ve třetí pětiminutovce polský ranař zaútočil. Přenesl boj na zem, zasedl soupeře a rozjel mlýnek nelítostných úderů, které rozhodčí musel zastavit.

Bartošinski rozhodl ve třetím kole:


 

Sebastian Rajewski porazil Savo Laziče na body
Druhý zápas večera přinesl napínavou přestřelku. Lazič (10-6) se hladově hnal za rivalem, ale Rajewski (10-6) skvěle kontroval a nacházel mezery v krytu soupeře. S ubíhajícím časem Lazičovi sice docházely síly, ale stále se držel na nohou a hnal se dopředu. V závěru dobitý Lazič ještě zahrozil na zemi, ale Rajewski dokázal utéct. Po třech kolech sudí vítězstvím odměnili za skvělý výkon Sebastiana Rajewskiho.

Sestřih zápasu Rajewski vs. Lazič:
 


 

Patryk Likus porazil Cypriana Wieczorka na body
Galavečer odstartoval mezi profesionály debutující Cyprian Wieczorek (0-1) a Patryk Likus (1-0). 18letí talenti se střetli již mezi amatéry, kdy se radoval první jmenovaný, ale zápas v KSW se ubíral opačným směrem. Likus ukázal obrovský posun, skvěle bránil pokusy o strhy na zem a v postoji byl o milimetry přesnější a setiny rychlejší. Po třech kolech si připsal zasloužené vítězství jednomyslným rozhodnutím.

Sestřih zápasu Likus vs. Wieczorka:


 

Související obsah


 

Galavečer KSW 59: Fight Code si můžete vychutnat se záznamu na Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události