Alpské lyžování

Šlo o uražené gesto soupeřky Vlhové? Švýcarka obřák nedojela

Šlo o uražené gesto soupeřky Vlhové? Švýcarka obřák nedojela
Zdroj: Profimedia

Tak tohle bylo velice zvláštní rozloučení s letošní sezonou. Švýcarská lyžařka Lara Gutová-Behramiová, která do poslední chvíle bojovala s Petrou Vlhovou o velký křišťálový glóbus, totiž při finálovém závodě v obřím slalomu už po druhé brance vypadla, a to navíc za velice nejasných okolností. Závod vyhrála Novozelánďanka Robinsonová.

29letá lyžařka naháněla v posledních týdnech Slovenku Petru Vlhovou a útočila ne velký glóbus za celkové hodnocení SP.

Jenže těžkou ránu jí zasadilo počasí a možná i Mezinárodní lyžařská federace. Ve švýcarském Lenzerheide byl totiž zrušen středeční sjezd a čtvrteční super-g a Gutová-Behramiová tak prakticky přišla o možnost bojovat o zisk cenné trofeje.

Související obsah

V nedělním obřím slalomu, kde je navíc úřadující světovou šampionkou, tak do cíle vůbec nedojela. Už po druhé brance vyjela mimo trať a závod, ve kterém toho pro ni už o tolik nešlo, nedokončila.

Na reakce Petry Vlhové se podívejte zde:

Nicméně samotná příčina jejího vypadnutí vypadala hodně podezřele a spíše to vypadalo, že závod úmyslně bojkotovala, aby možná upozornila na situace, ke kterým při finále Světového poháru v Lenzerheide došlo.

Podle serveru laola1.at však prý řekla trenérovi, že si špatně najela na bránu, což stálo za jejím koncem v závodě. S novináři se však odmítla bavit.

Související obsah

Po prvním kole obřího slalomu vedla Američanka Shiffrinová, kterou ale porazila ve druhé jízdě Novozelánďanka Robinsonová, jež startovala ze čtvrté pozice. Vítězka Světového poháru Petra Vlhová skončila na 11. místě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události