Sparta pod Vrbou poprvé ztratila, remízu jí zachránilo několik tyčí

Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Fotbalisté Sparty nezvládli utkání v Českých Budějovicích a poprvé pod trenérem Vrbou nevyhráli. Remízu Pražané udrželi díky třem tyčem, které Jihočeši trefili. Bohemians sahali na severu Čech po třech bodech, ale domácí Teplice v závěru vybojovaly bod. Skvělou formu proti Ostravě potvrdilo Slovácko.

Sparta podala svůj zatím nejhorší výkon od nástupu trenéra Pavla Vrby. V prvním poločase nijak nezahrozila a dopustila se několika nepřesností. Tu největší obstaral Ladislav Krejčí mladší. Krejčího obrovské zaváhání hasil brankář Nita faulem mimo pokutové území. Nebezpečnou standardku ale Čavoš poslal přímo do zdi.

Také v druhém poločase byli nebezpečnější domácí Jihočeši. V 65. minutě Mršič střelou z dálky orazítkoval břevno a Mészáros z dorážky trefil tyč.

Sparta zahrozila díky Adamu Hložkovi, ale jeho střelu skvěle vychytal brankář Drobný. Pavelka měl v závěru také obrovskou šanci, jenže bránu netrefil.

Poslední obrovskou šanci měl v 90. minutě domácí Brandner, avšak jeho střelu opět zastavila tyč. Oba týmy tak braly bod za remízu 0:0.