Biatlon

Johannes Boe je králem sezony, Krčmář selhal při poslední střelbě

Johannes Boe je králem sezony, Krčmář selhal při poslední střelbě
Zdroj: Profimedia

Poslední závod Světového poháru v biatlonu rozhodl o nejlepším muži sezony. Tím se díky třetímu místu stal Nor Johannes Boe. Michal Krčmář nezvládl poslední střelbu sezony, kde čtyřikrát minul, a letošní ročník zakončil 26. místem.

Závod s hromadným startem mužů byl parádním vyvrcholením biatlonové sezony se vším všudy. Narozdíl od ženské kategorie se zde do poslední chvíle bojovalo o krále Světového poháru.

Situace byla otevřená mezi Johannesem Boe a Sturlou Laegreidem. Do poslední střelby jeli vyrovnaný závod, jenže Boe narozdíl od sobotní stíhčky nezaváhal a minul jen jednou, jeho mladší krajan chyboval dvakrát, a tak Světový pohár ovládl díky třetímu místu potřetí v řadě Johannes Thingnes Boe.

Vítězem posledního závodu sezony se stal Francouz Desthieux, jenž z dvaceti ran minul pouze dvakrát. Laegreid nakonec doběhl na osmém místě.

Jediný Čech ve startovním poli Michal Krčmář měl před poslední stojkou šanci na umístění v elitní desítce, jenže trefil jediný terč z pěti, takže se propadl na konečné 26. místo.

Související obsah

Výsledek závodu s hromadným startem mužů v Östersundu:

1. S. Desthieux (Francie) 35:43.7 (2)
2. E. Latypov (Rusko) +8.9 (2)
3. J. Boe (Norsko) +17.5 (3)

26. M. Krčmář (ČR) +2:29.8 (6)

Český biatlonista Ondřej Moravec před týdnem ukončil svou kariéru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události