Pekhart spustil gólovou kanonádu! Soupeře sestřelil čtyřmi zásahy

Český fotbalový útočník Tomáš Pekhart udělal ze zápasu polské ligy one man show. Proti Zaglebie Lubin obstaral všechny čtyři branky zápasu.

Tomáš Pekhart je suverénním lídrem tabulky střelců polské Ekstraklasy a svou pozici zásadním způsobem potvrdil proti Zaglebie Lubin.

Svou kanonádu začal již v šesté minutě z penalty. Poté přidal gól v 14. minutě a o pět minut později již slavil hattrick.

Jeho Legia vede ligu a brzy měla jasno, že v utkání připíše další výhru, ale českému útočníkovi to nestačilo a v 63. minutě přidal ještě čtvrtou branku.

Varšavský celek díky čtyřem Pekhartovým zásahům vyhrál 4:0 a vede ligu o sedm bodů. 31letý Čech ze Sušice je s devatenácti góly jasným lídrem mezi střelci, druhý Španěl Imaz má pouze 10 vstřelených branek.

Naopak zklamání v polské lize zažil trenér Vítězslav Lavička. Toho po dvou letech vyhodil vratislavský Slask kvůli špatným jarním výkonům. Jeho svěřenci na jaře vyhráli jen jeden z osmi zápasů.

Tomáš Pekhart byl vyhlášen nejlepším cizincem roku v polské lize:

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.