Fotbal

Vízek: Rangers se chovali jako ubožáci! Švancara si myslí, že Kúdela jen rýpal

Už je to sice pět dnů od osmifinálového zápasu Evropské ligy mezi Slavií a Rangers, ale stále se hojně mluví o údajných rasistických urážkách Ondřeje Kúdely směrem ke Glenu Kamarovi. Jak celou situaci vidí Petr Švancara a Ladislav Vízek?

Podle Petra Švancary šlo pouze o klasické rýpání, kterých je během zápasů spousta, ale momentálně to asi hráče Slavie může mrzet.

"Bylo to prostě rýpání Ondry Kúdely. Druhý den po zápase to můžete vzít zpět a bude vás to mrzet, stejně jako faul nebo zahozená šance. V tomhle případě si můžete říct, že jste si to měl odpustit, měl jsem to udělat jinak," myslí si Švancara.

"Hned se z toho udělá kauza ohledně rasismu. Já mu ale naprosto rozumím. Dneska už by to asi neudělal a asi ho to mrzí. Ale já za tím nevidím rasismus. Pro mě to bylo prostě rýpání, které jsem v zápasech zažíval i já. Stojím za Ondrou Kúdelou. Nejsou žádné důkazy, a přesto se z toho udělala rasistická kauza,“ štve Švancaru.

Související obsah

Kamara už s podobnými nařčeními měl problémy v minulosti, což ví i Švancara. Jenže podle jeho slov tím chtějí akorát Rangers zastínit jiné dvě důležité věci.

"Už v minulosti měl Kamara s podobným nařčením problém. Když si dávám souvislosti dohromady, tak tyhle věci hodně řeší, ale v žádném případě se ho nechci nijak dotknout. Kdo chce, tak to vždycky řešit bude. Na základě pošeptání do ucha se neřeší dvě důležité věci. Ta sportovní, co Slavia dokázala a jakým způsobem postoupila. A to nejdůležitější ohledně brankáře Ondry Koláře. Z toho jsem zděšený. Vždyť mohl být polomrtvý, zmrzačený a úplně vypnutý z osobního života. Naštěstí může podle všeho pokračovat v kariéře. A tohle ve finále nikoho nezajímá. Oni se prostě schovávají za něco, co je dneska moderní. A Kamara toho zneužívá," dodal na závěr bývalý útočník Brna, ale také Slavie.

Slova Petra Švancary si můžete poslechnout zde:

 

Ještě ostřejší slova volil internacionál Ladislav Vízek. "Po dlouhé době jsem nesouhlasil s mým zeťákem Vláďou Šmicerem, který trošku šel po Kúdelovi. Ale já bych se zachoval stejně jako on. Emoce tam jsou prostě. A já mám pocit, že Rangers chtěli vyretušovat svou špatnou a brutální hru. Chtějí se schovat za rasismus. Jsem zvědavý, koho a jak potrestají. Už mi to začíná být žinantní. Myslím, že Kúdela rasista není. Ani v Česku to není zvykem. Slavný skotský klub to prostě neunesl. Chovali se jak ubožáci, včetně slavného Stevena Gerrarda. Ten u mě skončil."

Související obsah

Následně se olympijský vítěz z roku 1980 rozvášnil ještě víc. "Kamara byl v tu dobu s nervy pryč. Slavia je totiž do ničeho nepustila. Bylo to prostě Kamarovo chování a oni takové chování mají. Dva v tu chvíli kopali do Kuchty a to se dělá? To není rasismus? Rasismus je jenom, když se jim to hodí? Chovali se jak ubožáci a mě to tak u televize nadzvedlo, že jsem opravdu dlouho takhle rozčílený nebyl. To je samé klekání na koleno, ale podívejte se, co oni dovedou. Myslí si, že jsou velký klub, ale byli ubozí. Proto se za to schovávají. Chtějí dostat co nejmenší trest. Teď musím do něčeho kopnout, protože jsem vážně rozčílený," uzavřel.

Přitom Slavia se od rasismu jasně distancuje, což dokazuje tímto speciálním videem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události