Box

Trilogie se nekoná! Mike Tyson odmítl půl miliardy, tvrdí Holyfield

Trilogie se nekoná! Mike Tyson odmítl půl miliardy, tvrdí Holyfield
Mike Tyson po zápase s Roy Jonesem Jr. | Zdroj: Profimedia

Boxer Evander Holyfield, kterému Mike Tyson v roce 1997 ukousl kus ucha, zveřejnil zajímavé informace. Železnému Mikeovi prý za třetí zápas nabízel půl miliardy korun, ale rival prý odmítl.

Mike Tyson nedávno ve svém podcastu oznámil, že se chystá znovu do ringu. Mezi provazy by se měl bývalý šampion postavit 29. května v Miami. Kdo bude jeho soupeřem neoznámil, ale jisté je, že jim nebude odvěkký rival Evander Holyfield, který jej už dvakrát porazil.

 

Holyfield tvrdí, že Tyson odmítl nabídku na společný zápas za 25 milionů dolarů, tedy 551 milionů korun. "Mysleli jsme, že to byla hotová věc, ale rychle se to rozpadlo, když Tysonův tým nabídku odmítl," stojí v tiskové zprávě manažera Krise Lawrence.

Související obsah

Podle zprávy spolu týmy obou boxerů jednali několik měsíců. Završení trilogie bylo na dobré cestě, ale Tysonův tým zvyšoval požadavky až do stavu, kdy pro Holyfielda byly nesplnitelné.

Zdroj: Profimedia

Mike Tyson a Evander Holyfield se spolu střetli dvakrát. Poprvé v roce 1996 zvítězil Holyfield technickým knokautem v 11. kole a získal titul WBA. O sedm měsíců později se střetli znovu a zápas vešel do historie jako “Kousanec z roku 97“ či "Kousací zápas". Ve třetím kole Zuřivý Tyson kousl do soupeřova ucha, po napomenutí a strhnutí bodů za pár okamžiků incident opakoval, a tentokrát na podlahu ringu vyplivl i kus ušního lalůčku. Následovala okamžitá diskvalifikace.
 

Tyson se na stará kolena vrátil do ringu na konci roku 2020. V 54letech svedl exhibiční duel s legendou Royem Jonesem Juniorem. Podívejte se na sestřih střetnutí dvou boxerských ikon:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Box

Důležité Události