Hokej

NHL mění draftovou loterii! Omezí se prvek náhody

NHL mění draftovou loterii! Omezí se prvek náhody
Zdroj: Profimedia

Nejlepší hokejová soutěž světa se rozhodla omezit prvek náhody v draftové loterii, takže následující dva ročníky se budou zavádět nová pravidla. Jedna změna se dotke už letošního draftu, další dvě začnou platit o rok později.

Nově se od letošní sezony v draftové loterii nebudou losovat tři týmy, nýbrž už jen dva. Dosud se z týmů, které nepostoupily do play-off, losovaly tři celky, které získají první tři výběry, přičemž nejhorší tým měl nejvyšší pravděpodobnost být vylosován.

I přes vysoké šance na vylosování se však největší otloukánek ligy mohl propadnout až na čtvrté místo v draftu. Od letošního draftu ale bude mít jisté přinejhorším třetí místo, jelikož losovat se budou pouze dva celky.

Další dvě změny se zakomponují do draftové loterie od roku 2022. Vylosovaný celek se v pořadí draftu nebude moci posunout o více než deset míst nahoru. Nyní může tým, jemuž play-off uteče o jediný bod, být vylosován a posunout se z patnáctého místa na první. Od příští sezony ale bude moci získat první volbu v draftu pouze někdo z jedenácti nejhorších týmů.

 

Související obsah

Druhou změnou, která začne platit od příštího roku, je, že žádný tým nebude moci získat první volbu v draftu dvakrát během pěti let. Nebude se tak stávat situace z posledních let, kdy si New Jersey Devils vylosovali první volbu v roce 2017 (Nico Hischier) a následně i o dva roky později (Jack Hughes).

Po zavedení nového pravidla se však začne "s čistým štítem", takže loňský vítěz loterie New York Rangers i ostatní vítězové z posledních let nebudou nijak omezení. První tým, kterého se to bude týkat, bude vítěz draftové loterie z roku 2022, jenž nebude moci být vylosován na první místo po další čtyři roky.

Související obsah

Letošní draftové loterie, kde se budou nově losovat jen dva týmy místo tří, se zúčastní všech patnáct týmů, které se neprobojují do play-off, a také nový tým Seattle Kraken.

Poslední jedničkou draftu se stal Alexis Lafreniére. Když vstřelil svůj první gól v NHL, spoluhráči z New York Rangers to s ním řádně oslavili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události