Fotbal

Na Kúdelu v Británii bude čekat policie, říká právník Glena Kamary

Na Kúdelu v Británii bude čekat policie, říká právník Glena Kamary
Zdroj: Profimedia

Kauza okolo údajné rasistické urážky, které se měl v Evropské lize dopustit fotbalista Slavie Ondřej Kúdela, má další pokračování. Ve chvíli, kdy se vrátí do Velké Británie, ho bude chtít vyslechnout policie. Slavia tam má namířeno již za dva týdny, jelikož bude hrát s Arsenalem.

"Skotská policie potvrdila, že vyšetřuje údajnou rasistickou urážku slávistickým Ondřejem Kúdelou vůči Glenu Kamarovi z Rangers. Pokud se Kúdela vrátí do Velké Británie osmého dubna na zápas s Arsenalem, policie s ním bude chtít mluvit," napsal Kamarův právník Aamer Anwar.

Fotbalisté Slavie byli rádi, že pro čtvrtfinále Evropské ligy jim los určil Arsenal, ale pro Kúdelu by bylo nyní asi mnohem příjemnější, když by sešívaní hráli mimo Britské ostrovy, aby před zápasem nemusel řešit problémy s policií.

Související obsah

"Nemůže být žádná omluva pro hluboce urážlivý, provokativní a rasistický jazyk, kterého se měl Kúdela dopustit. Probíhá také vyšetřování UEFA, se kterým Glen plně spolupracuje," uvedla dále Anwarova právní kancelář.

"Pokud bude Kúdela shledán vinným, UEFA se musí řídit odstavcem 14 disciplinárního řádu a udělit obrovský trest v rámci nulové tolerance," stojí v závěru prohlášení.

Související obsah

Hráč skotského klubu Rangers, Glen Kamara, Kúdelu obvinil z rasistické urážky. Český stoper ho údajně nazval "zku**enou opicí". Obránce Slavie však tvrdí, že použil pouze výraz "zku**ený chlapík".

K incidentu Ondřeje Kúdely v zápase s Rangers se vyjádřil i zkušený český fotbalista Ladislav Vízek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Výsledky NBA: Phoenix prodloužil vítěznou sérii

Obhájci titulu porazili na domácí palubovce Sacramento Kings o šest bodů. Na výsledku se 34 body podílela hvězda týmu Khris Middleton. První tým Západní konference Phoenix Suns výhrou nad Indianou Pacers prodloužil vítěznou sérii na pět zápasů. Výsledky NBA: Milwaukee Bucks – Sacramento Kings 133:127, Cleveland Cavaliers – Oklahoma City Thunder 94:87, Phoenix Suns – Indiana Pacers 113:103

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.