Fotbal

Na nervozitu nebyl čas, případný přestup neřeším, říká Karabec

Na nervozitu nebyl čas, případný přestup neřeším, říká Karabec
Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Stále teprve 17letý fotbalista Adam Karabec se postaral o jediný gól české reprezentace do 21 let v úvodním zápase s Itálií. Standardní situace přitom vůbec kopat neměl, přímák mu přenechal Michal Sadílek.

V kvalifikaci na juniorské EURO Adam Karabec mnoho příležitostí nedostával, na hřiště chodil většinou jako náhradník. Do úvodního duelu mistrovství Evropy proti Itálii ale nastoupil v základu. Sám to však do poslední chvíle nevěděl.

"Dozvěděl jsem se to až v den zápasu, takže jsem neměl ani čas být nervózní," prozradil na tiskové konferenci den po zápase. Na pokoji je s dalším mladým sparťanem Martinem Vitkem, který si proti Itálii zapsal dokonce svůj debut u Lvíčat. "S Martinem jsme na pokoji, takže jsme o tom hodně mluvili i před zápasem. Chtěli jsme s Italama něco uhrát, takže jsme pak měli radost," uvedl Karabec po remíze 1:1.

Vyrovnávací gól si tečoval do vlastní brány Ital Maggiore, ale přímý kop měl na svědomí právě mladičký záložník, a to ani nebyl určen trenérem. "Předtím byla standardka zprava, tak jsem se zeptal Sádi, jestli bych ji mohl zkusit, on mi řekl, že si ji kopne, ale že tu další mi přenechá," odhalil komunikaci na hřišti.

Související obsah

O pár minut později skutečně Češi zahrávali přímý kop, který rozehrál Karabec, ale hned po zahrání o něm pochyboval. "Říkal jsem si, že jsem to kopnul níž, v první chvíli jsem si říkal, že je to krátké, ale pak když to tečoval tak jsem doufal, že by to mohl prodloužit dál, a nakonec to teda padlo do šibenice," vylíčil svůj šťastný moment, který z něj udělal hrdinu.

Karabec je v sedmnácti letech určitě velmi zajímavým hráčem pro skauty ze zahraničních klubů, ale sám hráč Sparty se o tohle zatím nezajímá: "To je věc, která se mi nezdá podstatná, soustředím se na postup ze skupiny a tohle teď vůbec neřeším."

Související obsah

Velkou ztrátou pro juniorskou reprezentaci je absence Adama Hložka, který měl být tahounem týmu. Klenot Sparty tak alespoň zprávou podpořil svého týmového spoluhráče: "Adam mi psal před zápasem hodně štěstí, ale po zápase jsme spolu ještě nemluvili."

Související obsah

Na českou reprezentaci do 21 let čeká v sobotu domácí Slovinsko a Karabec si uvědomuje, že to může být klíčový duel. Nechce proto nic podcenit a doufá, že se Češi ze skupiny probojují do vyřazovací fáze.

Juniorské reprezentaci popřáli hodně štěstí šampioni tohoto turnaje z roku 2002 včetně Petra Čecha:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události