MotoGP

Začíná sezona MotoGP na Nova Sport! Salač zabojuje v Moto3

Předsezonní příprava skončila a v MotoGP nastal čas vytáhnout motocykly do prvního ostrého závodu. Na začátek sezony nejlepší jezdci změří síly v Kataru a chybět nebude ani Filip Salač, který zahájí svou třetí sezonu v kategorii Moto3.

Předloni skončil Salač celkově 23., loni se posunul o dvě pozice a letos cílí na svůj nejlepší výsledek opět na Hondě týmu Rivacold Snipers.

Maximem jediného českého závodníka na okruhu je předloňské páté místo z Valencie, což se pokusí změnit na tomto stroji:

V královské kubatuře bude obhajovat titul Španěl Joan Mir na své Yamaze. Nejzajímavějšími novými tvářemi v třídě MotoGP bude dvojice Italů Luca Marini a Enea Bastianini. Marini loni vyhrál šampionát Moto2 a Bastianini skončil druhý. Oba budou závodit na stroji Ducati týmu Esponsorama Racing.

Související obsah

Úvodní dva závody v Kataru bohužel stále nestihne šestinásobný šampion Marc Márquez. Loni po pádu v prvním závodu vynechal celý zbytek sezony. Nyní už je to patnáct týdnů od poslední operace pravé ruky, ale zdravotní stav mu stále nedovolí závodit, takže nejdříve by mohl naskočit do třetího závodu sezony v Portugalsku.

Související obsah

Loňská sezona byla značně poznamenaná koronavirovou pandemií, kvůli které se nakonec jelo jen čtrnáct závodů místo plánovaných devatenácti, ale letos je již v kalendáři opět celých 19 závodů, které se snad všechny uskuteční.

Vysílací plán úvodní Velké ceny Kataru:

Zdroj: Nova Sport

Tréninky, kvalifikaci i samotný závod můžete sledovat na stanici Nova Sport 1 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MotoGP

Důležité Události