Motorsport

Velká posila pro Hondu! Márquezovi bude dělat parťáka dvojnásobný mistr světa

Velká posila pro Hondu! Márquezovi bude dělat parťáka dvojnásobný mistr světa
Joan Mir Zdroj: Profimedia

Tým Repsol Honda, který závodí v nejprestižnější motocyklové kubatuře MotoGP, oznámil pro příští dva roky nového jezdce. Bude jím dvojnásobný mistr světa Joan Mir, který aktuálně hájí barvy Suzuki Ecstar. V letošní sezoně se mu ale příliš nedaří. Aktuálně mu patří až 12. místo celkového pořadí.

Španělský závodník se od příští sezony stane novým parťákem Marca Márqueze. "Jsem velmi šťastný, že mohu oficiálně oznámit, že se příští rok připojím k týmu Repsol Honda. Děkuji HRC, že mi důvěřuje a dává mi příležitost hájit tyto slavné barvy, které jsou plné historie a světových titulů," prohlásil 24letý jezdec nadšeně. "Doufám, že využiji všech svých zkušeností nasbíraných za roky v MotoGP, abych co nejvíce přispěl k úspěchu. A společně zabojujeme o titul mistra světa," doplnil.

U týmu Repsol Honda nahradí Mir Pola Espargara. Ten bude od příští sezony závodit za GasGas. Mirův současný parťák ze Suzuki Alex Rins si také musel najít pro další rok nové angažmá, jelikož Suzuki z MotoGP odchází, a tak si našel místo rovněž u Hondy. Ovšem nebude to tovární tým Repsol Honda, nýbrž LCR Honda CASTROL. Tam nahradí Alexe Márqueze, který jde do Gresini.

Až na úplný vrchol vystoupal Joan Mir ve své kariéře dvakrát. Poprvé se mu to podařilo v roce 2017, kdy ovládl kategorii Moto3, a o tři roky později se stal mistrem světa také v nejprestižnější kategorii MotoGP. V minulé sezoně skončil na třetím místě. Během své kariéry startoval v MotoGP v 62 závodech, ve kterých jednou vyhrál a 13krát stanul na pódiu. 

Letošní sezona už ale tolik slavná není. Ze 13 závodů hned šestkrát nedojel a startovat nebude ani v prvním zářijovém víkendu v Misanu, protože na Velké ceně Rakouska utrpěl zlomeninu v kotníku. "Po několika testech mi lékaři doporučili, abych si dal 15 dní pauzu a poté absolvoval další vyšetření. Bohužel mi bude chybět závod v Misanu, ale jsem si jistý, že se v Aragonu mohu vrátit," doufá Mir. 

Související obsah

​Velkou cenu Rakouska Salač nedokončil. Na vině byly problémy s převodovkou:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události