Fotbal

Kúdela má za sebou výslech! UEFA s ním řešila údajný rasismus

Kúdela má za sebou výslech! UEFA s ním řešila údajný rasismus
Fotbalista Ondřej Kúdela během konfliktu s Glenem Kamarou | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalista Slavie Ondřej Kúdela absolvoval ve čtvrtek výslech ohledně údajného rasismu, kterého se měl dopustit v utkání Evropské ligy proti Rangers. Kauzou se zabývá UEFA, sešívaní si najmuli speciálního advokáta.

Incidentem, během kterého se měl 33letý český stoper dopustit rasistického chování vůči finskému fotbalistovi černé pleti Glenu Kamarovi, se zabývá UEFA.

Ta tak ve čtvrtek vyslechla Ondřeje Kúdelu, který měl říct fotbalistovi Rangers "zku**ená opice".

Související obsahSešívaní se ale tomuto nařčení brání a podle jejich verze řekl zkušený obránce Kamarovi "zku**ený chlapíku", což potvrdil i sám Kúdela.

"Dnešního dne vyšetřující inspektor UEFA vyslechl hráče Ondřeje Kúdelu k incidentům, které se odehrály během a po zápasu Slavie Praha a Rangers při osmifinále Evropské ligy. Klub i hráč nyní budou čekat na závěry inspektora a na případný další postup orgánů UEFA," stojí ve zprávě od ČTK, kterou ji zaslala sama Slavia, jež zároveň podotkla, že incident řeší advokát se specializací na sportovní právo. 

Související obsah

 Výslech od vyšetřovatele UEFA proběhl on-line formou. Podle právníka Glena Kamary pak na slávistického obránce čeká ještě policejní výslech, který by měl Kúdela absolvovat v Anglii před čtvrtfinálovým utkáním Evropské ligy proti Arsenalu.

"Skotská policie potvrdila, že vyšetřuje údajnou rasistickou urážku slávistickým Ondřejem Kúdelou vůči Glenu Kamarovi z Rangers. Pokud se Kúdela vrátí do Velké Británie osmého dubna na zápas s Arsenalem, policie s ním bude chtít mluvit," napsal Kamarův právník Aamer Anwar.

Ondřej Kúdela si momentálně plní reprezentační povinnosti.

Související obsah

Slavia navíc podala trestní oznámení na "postiženého" Glena Kamaru, který si měl po zápase s Kúdelou vyřizovat účty a slávistického stopera údajně fyzicky napadl.


K případu okolo Ondřeje Kúdely se vyjádřil i Petr Švancara:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události